Digitální televize O2 TV nadále pokračuje v pilování programové nabídky podle preferencí diváků. 28. dubna přibudou čtyři kanály v HD kvalitě, nové kanály Sport 5 a sportovní kanál 213 nahradí programy Aréna Sport 1 a 2 a nově se v nabídce objeví také kanál France 24 v angličtině.

"Od 28. dubna se mohou diváci těšit na nový sportovní kanál 213 v HD kvalitě, který nahradí Arenu Sport 1 a 2. Tyto kanály dlouhodobě vykazovaly velmi nízkou sledovanost a odklon od původního zaměření na slovenskou sportovní scénu" říká Anna Lenerová, manažerka obsahu O2 TV. Nově zařazený slovenský kanál 213 vysílá převážně sportovní přenosy a zajímavá kulturní představení a akce. První sportovní událostí, kterou divákům v rámci O2 TV nová stanice 213 přinese, je prestižní gala večer bojových umění SIMPLY THE BEST, v květnu se pak mohou těšit např. na Mezinárodní mistrovství Slovenska v motokrosu MX Open.

Kanál bude dostupný ve všech tarifech na pozici 73. V HD kvalitě pak u tarifů L, XL na pozici 72. "Tím ale nabídka nových HD kanálů nekončí. Od 28. dubna zařadíme ve vybraných tarifech O2 TV další HD kanály: Nova 2, Nova Gold, Dorcel TV a Barrandov," uvádí Anna Lenerová.

StaniceTarifPozice
Nova 2 HDL, XL, Business304
Nova Gold HDL, XL, Business305
Barrandov HDM, L, XL, Business15
Dorcel HDXL178
213 HDL, XL, Business72

Další sportovní stanicí, která se nově objeví v portfoliu O2 TV, je ryze sportovní Sport5, ve které se diváci mohou těšit například na STIHL World Championship - v Čechách velmi oblíbené mistrovství světa v dřevorubeckém sportu.

Nabídkou kanálu France 24 v anglickém jazyce vychází společnost O2 vstříc četným požadavkům diváků. Proto se 28. dubna v nabídce O2 TV objeví France 24 Eng na pozici 148 ve všech tarifech.

O2 TV na květen připravila pro zákazníky tarifu O2 TV M již třetí kanál na ochutnávku, tentokrát to bude velmi oblíbený kanál National Geographic Wild, který diváci naleznou na kanále číslo 14.

Z nabídky O2 TV zmizí také stanice Docu CS a to z důvodu vypnutí a ukončení vysílání na území ČR.