O2 spolu se streamovací službou Spotify podpoří současnou česko-slovenskou hudební scénu. Díky dohodě s hudebním vydavatelstvím Warner Music se během října až prosince letošního roku uskuteční hned tři nahrávání v rámci O2 Live Session.

O2 Live Session je zpět. Po úspěšné sérii skladeb od Lenny a Paulie Garanda z letošního jara, se už na konci října mohou fanoušci těšit na živou upoutávku z nahrávacího studia a akustickou skladbu doplněnou o video s českým umělcem Sebastianem. V listopadu dorazí do studia oblíbený písničkář Thom Artway a v prosinci si zájemci užijí slovenskou zpěvačku Emmu Drobnou.

"V rámci O2 Live Session budou moci fanoušci na sociálních sítích soutěžit například o lístky na turné kapely Sebastian. Akustické verze skladeb od všech umělců se následně objeví exkluzivně v playlistu O2 Live Session ve Spotify,"říká Richard Siebenstich, ředitel marketingu ve společnosti O2. Kampaň k O2 Live Session poběží v sociálních médiích, na Facebooku, YouTube, Instagramu a také na prodejnách O2.

O2 spolupracuje se světovou jedničkou v hudebním streamingu už od roku 2016. Jako jediný mobilní operátor v Česku svým zákazníkům umožňuje poslouchat hudbu Spotify bez spotřeby mobilních dat. Navíc všichni zákazníci O2 s tarifem nebo předplacenou kartou, kteří si nově Spotify nově aktivují, dostávají tříměsíční prémiové členství této streamovací služby zdarma.

Aktuálně je v databázi Spotify na 30 milionů písniček, které mohou lidé poslouchat nejenom na mobilu, tabletu či počítači, ale také na herních konzolích PlayStation 4 a nově i Xbox One. Spotify toho ale umí mnohem víc. Kromě nepřeberného množství singlů a alb zájemci v aplikaci najdou i funkci Behind the Lyrics, která u některých skladeb nabízí úryvky textů a nahlédnutí do historie vzniku písničky. Pomocí užitečného Spotify kódu jednoduše nasdílí s přáteli konkrétní písničku, album či playlist k poslechu. Letošní novinkou je i personalizovaný playlist písniček - Your time capsule. V něm vrátí Spotify uživatele zpět v čase do jeho mládí.