• Na čtvrtém ročníku prestižního designérského festivalu získal O2 Smart Box Zvláštní uznání kurátorů a odborné poroty za produkt
  • Ocenění potvrzuje, že design se stává důležitou součástí vývoje a prodeje nových produktů i na mobilním trhu
  • O2 také zavádí nový koncept designových prodejen, do konce roku jich v ČR otevře deset

Minulý týden proběhl již čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Czech Design Week a O2 se svým Smart Boxem na něm nemohlo chybět. Při slavnostním zakončení v neděli 3. prosince získal modem, který pro O2 navrhl průmyslový designér Martin Tvarůžek, Zvláštní uznání kurátorů a odborné poroty za produkt.

V pražském prostoru Hybernská 4 si mohli zájemci prohlédnout práce 150 designérů a designérek. Nechyběl mezi nimi ani vedoucí ateliéru průmyslového designu na pražské Fakultě architektury ČVUT Martin Tvarůžek, který stojí za ojedinělým designem centra chytré domácnosti - oceněného O2 Smart Boxu. Návštěvníci si během Czech Design Weeku mohli O2 Smart Box prohlédnout a vyzkoušet na jednom z atraktivních výstavných prostor festivalu.

"Úspěchu na mezinárodní přehlídce designu si velmi ceníme. To, že kurátoři a porota ocenili komerční produkt dotažený do posledního detailu nejen technologicky, ale také vizuálně a ve spolupráci s českým návrhářem, je důležitým signálem nejen pro O2, ale pro celý trh" podotýká šéf Komerční divize O2 Jindřich Fremuth.

"Czech Design Week má za cíl propojovat designovou scénu s tradičními českými značkami a společnostmi. Oceňujeme především to, že na vývoji produktu spolupracovala komerční společnost s českým designérem, což není v českém prostředí stále ještě zcela obvyklé,"říká Lukáš Pipek, ředitel festivalu Czech Design Week.

Design do každé domácnosti

O2 Smart Box je unikátní zařízení, které v sobě propojuje nejvýkonnější modem na trhu, WiFi router a řešení pro připojení chytré domácnosti. Navíc jednoduše ovládá pomocí speciálně vyvinuté mobilní aplikace. "Chtěli jsme vytvořit zařízení s elegantním designem, který je dostatečně atraktivní na to, aby si ho zákazníci umístili vedle televize v super moderním bytě či domě a zároveň dostatečně univerzální, aby obstál v běžných interiérech," popisuje designér Martin Tvarůžek, který spolupracoval s českými i zahraničními výrobci na vývoji desítek produktů prodávaných po celém světě. Martin Tvarůžek je také jediný český designér, který je držitelem ocenění Red Dot Award ve strojírenské kategorii.

Kurátorská komise festivalu Czech Design Week vybírá vystavovatele podle zajímavosti a atraktivnosti jejich produktů. Kromě práce Martina Tvarůžka pro O2 tak mohli návštěvníci celý minulý týden shlédnout také práce Adama Turečka, Cyrila Dunděry, Dominiky Petrtýlové a dalších českých tvůrců. Svou práci na festivalu dále představili světově uznávání zahraniční hosté, jako je například Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello či Fernando Echeveria. Více informací o akci najdete na www.czdw.cz.

Prodejny O2 v novém designovém šatu

Pro O2 je design důležitou součástí vývoje produktů a prodeje. Například zcela nový koncept O2 Prodejen v sobě kombinuje moderní styl s přírodními materiály a útulnou atmosféru známou z domova. V této chvíli jsou do nového designu upraveny čtyři prodejny, do konce roku jich chce O2 otevřít celkem deset.

O2 Smart Box