Již dávno neplatí, že skandinávské filmy jsou jen klasiky Ingmara Bergmana či napínavé detektivní příběhy. Fanoušci severské kinematografie se o tom mohou přesvědčit díky O2 Videotéce, ve které aktuálně najdou přes 40 hodin těch nejlepších finských, dánských, norských či švédských snímků. Mnohé z nich jsou i na programu festivalu severského filmu SCANDI, jehož je O2 partnerem.

„Jsme rádi, že jsme letos opět partnerem festivalu SCANDI a můžeme tak filmovým fanouškům nabídnout v O2 Videotéce to nejlepší ze severské kinematografie. O2 Videotéka totiž nabízí nejen největší filmové hity z produkce amerických filmových studií, ale fandíme také festivalovým snímkům," podotýká produktová manažerka O2 TV Viera Kasalová. „Na své si tak přijdou nejen příznivci artových filmů, ale i rodiny s dětmi - neoblíbenějším skandinávským filmem v O2 Videotéce je rodinné fantasy Dcera čarodějky," dodává.

Kvalitní skandinávská filmografie je (nejen) během února k zapůjčení v O2 Videotéce za cenu 45 korun. Zvolené snímky lze sledovat prostřednictvím O2 TV nejen v televizi, ale také na počítači, tabletu nebo v mobilu. Stačí k tomu přitom jen připojení k internetu a bezplatná aplikace O2 TV. Počet přehrání snímku navíc není omezen. Není nutné být ani zákazníkem O2, za filmy je totiž možné platit i prostřednictvím prémiové SMS.

K zapůjčení je například norský snímek s názvem Téměř chlap (Henrik), vyprávějící příběh pětatřicátníka Erika, který se stále nemůže vzdát mladistvých radovánek a stát se mužem. Zákazníci si mohou užít také dánský thriller Idealista vyprávějící o kontroverzním uložení jaderných zbraní v Grónsku.

Všechny filmy v nabídce O2 Videotéky najdou zájemci na www.o2tv.cz/videoteka.

FILMHODNOCENÍ ČSFDREŽISÉRZEMĚ PŮVODU
Téměř chlap (Henrik)71 %Martin LundNO
Komuna68 %Thomas VinterbergDK/SE
Královna Kristýna55 %Mika KurismäkiFI/SE/DE/CA/
Sámská krev76 %Amanda KernellSWE/DK
Kluci62 %Alexandra-Therese KeiningFI/SE
Idealista75 %Christina RosendahlDK
Boj sněžného pluhu s mafií75 %Hans Petter MolandNO/DK/SE
Poslední král66 %Nils GaupNO
Pyroman62 %Erik Skjoldbj?rgNO
Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý72%Tommy WirkolaNO
Index lásky60 %Mikko KuparinenFI
Norský nindža51%Thomas Cappelen MallingNO
Dcera čarodějky57 %Kenneth KainzDK/NO/CZ/IS
O kuřatech a lidech70 %Anders Thomas JensenDK/DE
Únos74%Tobias LindholmDK
Blikající světla77%Anders Thomas JensenDK
Tenkrát na Phuketu70 %Staffan LindbergSE
Řezníci76%Anders Thomas JensenDK