O2 TV představuje nové uspořádání programů. Kanály jsou uspořádány přehledně a v nejvyšší dostupné kvalitě tak, aby zákazníci O2 TV našli rychle a jednoduše svůj oblíbený pořad. Díky této úpravě bude programová nabídka O2 TV M od 10. dubna bohatší o kanály Eurosport HD, Sport 1 HD a Spektrum HD, které doplní jejich stávající SD verze.

O2 TV dlouhodobě nabízí svým zákazníkům vysílání na nejvyšší možné úrovni. "Sloučili jsme kanály dostupné v HD i SD rozlišení, aby je diváci na O2 TV mohli sledovat v nejlepší dostupné kvalitě. Úpravou vycházíme vstříc všem zákazníkům, kterým zpřehledníme navigaci v seznamu kanálů. Všechny naleznou v logických blocích dle žánrů, a pokud existuje jeho SD i HD verze, zobrazíme mu vždy tu lepší dle možností jeho internetového připojení," vysvětluje Branislav Valo, zodpovědný za vedení O2 TV.

Nejvíce na změně získají uživatelé nabídky O2 TV M. Ti najdou na pozicích, které dříve patřily kanálům v nižší kvalitě, nové stanice. Konkrétně je to Eurosport HD na pozici 77, Sport 1 HD na pozici 79 a Spektrum HD na pozici 61. Počet kanálů pro zákazníky služby O2 TV L a XL zůstává bez změny.

O2 TV chce svým divákům především usnadnit orientaci v široké nabídce programů . "Zjednodušení programové nabídky jim tak pomůže ušetřit čas a spolu s Moje menu jim usnadní vyhledávání v rozsáhlém obsahu O2 TV," podotýká Branislav Valo a dodává: "Současné řazení televizních kanálů je prakticky stejné už od spuštění samotné IPTV služby v roce 2006. Mezitím došlo v O2 TV k celé řadě změn, ať už mluvíme o vývoji počtu kanálů, jejich kvalitě či obsahové skladbě, a proto bylo logickým krokem kanály znovu a přehledně uspořádat." Kanály jsou nově řazeny v jednotlivých sekcích podle žánrů - například seriály, sport či dokumenty.

Zákazníci, kteří si nechtějí zvykat na nově uspořádané řazení TV kanálů, mohou využít individuální nastavení set-top boxu O2 TV. Díky němu mají zákazníci možnost vytvořit si vlastní seznam a pořadí kanálů přesně podle toho, v jakém pořadí chtějí své oblíbené stanice mít. V nabídce Moje Menu jim stačí v záložce Televize zvolit položky "změnit pořadí" a následně "vytvořit nový seznam".