Od května letošního roku dostanou noví i stávající zákazníci O2 Smart Boxu zdarma funkci Smart Wi-Fi. Smart Wi-Fi umožňuje průběžným skenováním najít nejlepší a nejstabilnější Wi-Fi kanál. Zákazníci tak už nemusejí ručně přepínat mezi pásmy 2,4 GHz a 5 GHz, O2 Smart Box to za ně udělá automaticky na každém připojeném zařízení. Díky tomu bude mít uživatel zajištěnou tu nejlepší možnou kvalitu Wi-Fi dle aktuální situace v jeho domácnosti a jejím okolí.

"Uživatel vidí na svých domácích zařízeních až desítky Wi-Fi od svých sousedů, které fungují na mnoha různých vysílacích kanálech. Pokud ale běží na stejném kanále, mohou mu jeho vlastní WiFi zpomalovat. Funkce Smart Wi-Fi dokáže sama určit ten nejvhodnější vysílací kanál a umí automaticky přepínat mezi pásmy 2,4 GHz a 5 GHz, ať už pro mobil, tablet nebo notebook," popisuje Roman Bacík, produktový manažer O2.

Výhodou také je, že pokud si uživatel zapne Smart Wi-Fi v mobilní aplikaci, tak se mu obě zmiňovaná pásma sjednotí pod jeden vysílaný název (SSID). Stačí se tedy připojit vždy jen k jedné Wi-Fi, jedním heslem a už se o nic nestarat. "Uživatelé tak budou mít vždy zaručeno přepínání obou vysílaných Wi-Fi pásem a jejich kanálů, které se přizpůsobí potřebám konkrétního zařízení dle okolního prostředí. Novou funkci navíc získá každý stávající a nový majitel O2 Smart Boxu zdarma formou aktualizace," dodává Roman Bacík.

O2 aktualizovalo aplikaci Smart Boxu

O2 také na základě zpětné vazby a komunikace se zákazníky připravilo novou aktualizaci mobilní aplikace O2 Smart Box, která uživatelům ještě více zjednoduší jeho počáteční nastavení a ovládání. V aplikaci mohou nově zákazníci využít například záložku robot, kde si mohou jednoduše nastavit například filtraci bazénu, zalévání zahrady či spínání teploty v domácnosti. Celkově je tak aplikace více intuitivní a přehlednější, než je jí předchozí verze.

¨.