• O2 Active se od září mění na O2 Knihovnu
  • Útraty zákazníků O2 za knižní obsah rostou, služba meziročně přilákala o 32 % více čtenářů
  • Roste i průměrný počet zakoupených e-knih na jednoho zákazníka

Obliba elektronických knih v Česku stále roste, Češi za ně meziročně utratili o 17 % víc, ukazují data služby O2 Active. Ta kromě audio a e-knih nabízí uvítací melodie, aplikace, hry, e-magazíny nebo SMS/MMS info. Rostoucí zájem uživatelů o knižní obsah je hlavním důvodem, proč se služba od září změní na O2 Knihovnu.

"Z průzkumu mezi uživateli služby jsme se dozvěděli, že si značku O2 Active se čtením či poslechem literatury spojí jen málo z nich", uvádí Richard Siebenstich, ředitel komerční divize O2 a dodává: "To byl impuls pro změnu názvu na srozumitelnější O2 Knihovnu."

Stoupající zájem Čechů o audio a e-knihy potvrzuje i jejich vyšší ochota investovat do svého koníčku. O2 Active za uplynulý rok přilákalo o 32 % více čtenářů, roste i průměrný počet zakoupených e-knih na jednoho zákazníka. Ti za knížky meziročně utratili o 17 % více.

Souboj o pozornost čtenářů stále vyhrávají detektivky

Žebříček nejoblíbenějších žánrů mezi zákazníky O2 i letos vedou detektivky. "Napínavé angloamerické detektivní příběhy tento rok poráží i silnou severskou krimi. V závěsu za nimi jsou ženské romány, nově s temnějšími prvky," popisuje Siebenstich.

Stále víc se prosazují i čeští autoři sci-fi a fantasy, kteří se úspěšně dotahují na světové stálice tohoto žánru. Recept na dnešní uspěchanou dobu v podobě populárně naučných titulů doplňuje nejoblíbenější čtyřlístek žánrů mezi uživateli služby.

Výhodná Moje kniha měsíce

Kromě běžného nákupu audioknih a e-booků v aplikaci O2 Knihovna mohou od letošního léta zákazníci využít výhodný balíček Moje kniha měsíce. Ten funguje na principu měsíčního členství zpoplatněného částkou 149 korun. Za tuto cenu si každý měsíc mohou uživatelé z katalogu O2 Knihovna vybrat jednu libovolnou e-knihu jakékoliv hodnoty. Pokud v některém měsíci nestihnou tuto možnost vyčerpat, jednoduše se převede do dalšího měsíce a to až třikrát za sebou.