Operátor O2 rozšiřuje své portfolio o službu O2 Chytrá domácnost. K aktuálně nejvýkonnějšímu designovému modemu O2 Smart Box jsou nyní k dispozici také vnitřní a vnější kamery. Ty nabídne operátor v rámci speciálních balíčků.

O2 Smart Box, který společnost O2 kompletně vyvinula, se neustále modernizuje a stále více zákazníků jej využívá nejen jako kvalitní modem. "Zákazníci O2 jsou na produkty z oblasti bezpečné a chytré domácnosti připraveni. Jen v druhém pololetí roku 2019 byl každý druhý zakoupený modem u nás O2 Smart Box. Chceme nadále reagovat na potřeby našich zákazníků, a proto jsme vyvinuli vlastní bezpečné kamerové řešení a uživatelům O2 Smart Boxu nabídneme jak vnitřní, tak vnější kameru," říká Roman Bacík, ředitel pro produkty a inovace ve společnosti O2.

Nově si mohou zákazníci společnosti O2 vybrat mezi dvěma zvýhodněnými balíčky pro zajištění bezpečnější domácnosti, které obsahují dva senzory a kameru. Balíček pro bezpečný dům nabídne venkovní kameru, senzor na dveře a detektor pohybu. Balíček pro bezpečný byt obsahuje vnitřní kameru, senzor na dveře a detektor kouře. Balíček je možné pořídit na splátky po dobu 48 měsíců za 99 Kč měsíčně s DPH. Koupí balíčku pro bezpečný dům nebo byt získává zákazník službu O2 Chytrá domácnost pouze za 1 Kč po dobu splácení balíčku. To znamená, že za zařízení a službu Chytrá domácnost zaplatí celkem 100 Kč měsíčně po dobu splácení.

.

V rámci balíčků pro bezpečnou domácnost představuje O2 vnitřní a vnější kamery. "Jedná se o kvalitní kamery s full HD obrazem. Náhled do domácnosti vnímáme jako striktně soukromou záležitost, a proto jsme zvolili řešení, kdy má k obrazu přístup jen uživatel. Jedná se o tzn. end-to-end šifrování. Náročnější zákazníci si mohou v aplikaci O2 Smart Box aktivovat i službu Zpětné zhlédnutí a získat tak přístup k záznamu s jasně označeným časem narušení," dodává Roman Bacík. Služba Zpětné zhlédnutí se aktivuje a ovládá přes aplikaci O2 Smart Box. Délka záznamu je až 50 hodin zpětně a cena za tuto službu 99 korun měsíčně s DPH. Všichni zákazníci, kteří si pořídí službu O2 Chytrá domácnost se zvýhodněným balíčkem, získají Zpětné zhlédnutí až do 31. 5. zdarma k vyzkoušení.

Zákazníci tak získávají neustálý přehled o své domácnosti, ať už se jedná o sledování domácího mazlíčka nebo jistoty, že děti jsou ze školy doma. Lehce si také mohou zkontrolovat svůj domov v případě rizika cizího vniknutí. Díky jednoduché instalaci a ovládání může sebe a své blízké zabezpečit každý zákazník snadno i bez nákladných investic a stavebních úprav.

..

Právě bezpečnost českých domácností je tématem, na které společnost O2 reaguje. Jen v roce 2019 bylo v Česku registrováno 6 525 vloupání do bytů, domů a chat nebo chalup . Z dat Policie ČR vyplývá, že nejčastějším způsobem vniknutí do obydlí je dlouhodobě překonání vstupních dveří, a to zejména vypáčením vstupních dveří nebo překonáním zámkového mechanismu. " Pachatelé využívají situace, která na místě činu je, např. pootevřené okno v přízemí či balkonové dveře," podotýká vrchní komisařka Lenka Sikorová z Policejního prezidia České republiky.

Jenže pouze bariérové zabezpečení už nestačí. Nedílnou součástí komplexního vybavení by měly být i prvky elektronického zabezpečení, jako právě kamery a dveřní senzory. " Mechanické bezpečnostní prvky samy o sobě už nestačí. Vždy je dobré mít i elektronické zabezpečení, díky kterému si můžete na dálku zjistit, co se ve vaší domácnosti děje a případně tak včas upozornit policii. Kamerový záznam pak představuje důkaz, který je možné použít pro policii nebo pojišťovnu," říká Nikol Ivanovová, předsedkyně Asociace českých lockpickerů.

Vnitřní a vnější kamery - technická specifikace


Venkovní kamera
Kamera 1/27" 2MPl progressive CMOS 2MP (1920x1080)
Noční vidění: vzdálenost 30m 2.8mm pevná čočka
Zorné pole: 112°(H), 60°(V), 132°(D)

Video & Audio
Video Komprese: H.265/H.264 Up to 25/30fps snímková frekvence
16x Digital Zoom
Vestavěný mikrofon

Všeobecné:
DC 12V1A zdroj napájení
Spotřeba energie: 7,5W
Pracovní prostředí: -10°C/+50°C, méně než 95% vlhkosti
Certifikát: IP67
Rozměry: 60 ×105 ×175,5mm
Váha: 477g

Vnitřní kamera
Kamera 1/3" 4Megapixel progressive CMOS 4MP (2688 x1520)
Noční vidění: vzdálenost 10m 2.3mm pevná čočka
Zorné pole: 129°(H), 75°(V), 147°(D)

Video & Audio
Video Komprese: H.265/H.264 Up to 20fps snímková frekvence
16x Digital Zoom
Vestavěný mikrofon

Všeobecné
DC 5V1A zdroj napájení
Spotřeba energie: 5W
Pracovní prostředí: -10°C/+45°C, méně než 95% vlhkosti
Rozměry: 107 ×76 ×65mm
Váha: 160 g

Více informací najdete na www.o2.cz/chytradomacnost