Data společnosti O2 za uplynulý rok ukazují, že pokud se podnikatelé rozhodnou kromě hotovosti přijímat také bezhotovostní platby včetně těch bezkontaktních (platby kartou, mobilním telefonem a chytrými hodinkami), jejich celkový obrat se zvýší v průměru o 39 %.

Ke zvýšení obratu došlo u 75 % podnikatelů využívajících O2 eKasu, kteří bezhotovostní platby v uvedeném období prokazatelně používali. Nárůst průměrné měsíční hodnoty plateb kartou na jedné kase byl za stejné období 28 %. Celkový objem plateb kartou vzrostl o 15 %.

"O2 už od prvních dvou vln EET podnikatelům a živnostníkům nabízí bezhotovostní platební terminál zcela zdarma v rámci řešení O2 eKasa a O2 eKasa Kompakt. Díky tomu se poskytování bezhotovostních plateb stává pro podnikatele mnohem dostupnější, než tomu bylo dříve, kdy museli platit za pronájem terminálů a k tomu vysoké poplatky za jednotlivé transakce. Při používání bezhotovostního terminálu od O2 je totiž poplatek za transakci poloviční (0,99 %), než u řady jiných bank," popisuje Milan Hába, manažer projektu O2 eKasa.

Od 1. 3. 2018 se povinnost evidovat tržby nevztahuje na platby kartou, ale i ty může podnikatel evidovat dobrovolně. Pokud se tak rozhodne, může mít provoz EET pokladny od O2 za zvýhodněnou cenu, nebo dokonce zcela zdarma. Stačí pouze splnit měsíční obrat platby kartou.

O2 eKasa