Operátor O2 připomíná odkaz Milady Horákové a události spojené s vykonstruovaným procesem, vězněním a popravou této statečné ženy v rámci svého dlouhodobého projektu Svoboda není samozřejmost. Na události posledních dní Milady Horákové upozorní operátor ve své online komunikaci, prostřednictvím speciálních lokalizačních SMS i na vybraných citylight nosičích po Praze. 27. června, v den popravy, uvolní O2 Knihovna zdarma pro všechny audio podobu Dopisů Milady Horákové.

Na odkaz této statečné ženy upozorňuje O2 speciální kampaní, která mapuje poslední tři dny jejího života. „Statečnost a pevný charakter Milady Horákové obdivujeme i po sedmdesáti letech od její smrti. Přesně, minutu po minutě, v reálném čase, připomeneme poslední události a důležitá setkání, která se uskutečnila v cele smrti. Vše doplníme o vybrané úryvky z dopisů Milady Horákové v audio podobě,“ říká David Daneš, ředitel marketingové komunikace společnosti O2. Ke komunikaci této aktivity využije O2 primárně své sociální sítě, jako jsou Facebook, LinkedIn, Twitter a Instagram.

Hlavní myšlenkou kampaně je odpočet do popravy, která proběhla 27. 6. 1950 v časných ranních hodinách. Připomínka času, který zbývá do popravy, bude umístěna jako úvodní fotografie na sociálních sítích O2 CZ. CLV vitríny s reálným odpočtem budou lemovat známé ulice v centru Prahy. Detailní informace o životě a smrti Milady Horákové budou umístěny na webu dlouhodobého projektu O2 www.svobodanenisamozrejmost.cz. V sobotu 27. června si budou moci zájemci zdarma stáhnout v O2 Knihovně audioknihu Dopisy Milady Horákové z pankrácké cely smrti, kterou namluvila Taťjana Medvecká.

Zákazníci O2, kteří se během 25. - 27. června, tedy v posledních třech dnech života Milady Horákové, budou pohybovat v okolí náměstí, ulic a pomníků pojmenovaných po této osobnosti, obdrží lokalizační SMS s textem připomínajícím její odkaz.

Projekt podpoří na svém instagramovém účtu také hudebnice a influencerka Terezie Vodička Kovalová.

Kampaň připravila společnost O2 a agentura Oliver.

O projektu Svoboda není samozřejmost

Svoboda není samozřejmost je dlouhodobým projektem O2, v rámci kterého operátor pravidelně připomíná důležitost boje za svobodu a demokracii. Loni O2 připomnělo za totality zakázané autory a dalo možnost stáhnout si jejich díla zdarma z O2 Knihovny. Čtvrtý ročník O2 Pražské štafety se nesl ve znamení hrdinského činu Emila Zátopka, který v roce 1952 umožnil odjet kolegovi Jungwirthovi na sportovní hry v Helsinkách. Během hokejového mistrovství zase operátor připomněl pohnutý osud československé hokejové reprezentace v roce 1950. V neposlední řadě si O2 připomnělo 30leté výročí Sametové revoluce. Za poslední tři roky O2 realizovalo mnoho dalších podobných aktivit, více o nich se dozvíte na www.svobodanenisamozrejmost.cz