Operátor O2 pokračuje s dalším rozšiřováním signálu 5G. Po Praze 2, Praze 6 a Kolínu se nyní dočkají také cestující pražského metra. Do konce letošního roku totiž pokryje 35 stanic a navazujících tunelů.

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a přilehlé tunely. Zákazníci O2 se tak budou moci nově i v pražském metru připojit s 5G telefonem k nejmodernější mobilní síti současnosti.

5G signál bude do konce prosince 2020 k dispozici na trase C v úseku Háje - Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská - Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru - Dejvická. Pokrývání metra 5G signálem bude pokračovat v roce 2021.

.

Aby mohli zákazníci vyzkoušet všechny výhody spojené s 5G, je třeba si pořídit telefon, který tuto síť podporuje. "Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2," říká Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů a dalších zařízení. " Očekáváme, že počet aktivních 5G telefonů v naší síti ještě výrazně vzroste po Vánocích, kdy nové zařízení spousta zákazníků najde pod stromečkem," dodává Dostál.

Portfolio 5G se nejvíce rozrůstá u zařízení s operačním systémem Android. Za poslední 3 měsíce se počet dostupných modelů zdvojnásobil a jejich prodeje vzrostly o 560 %. Operátor nyní testuje i další modely, které brzy zařadí do nabídky. V současné době je nejdostupnějším telefonem z nabídky O2 například Samsung Galaxy A42 128GB 5G za 9 495 Kč, výhodný poměr ceny a užitných vlastností nabídne i Xiaomi MI 10T 128GB 5G, nyní u O2 s výhodnou cenou v rámci Xiaomi Days za 11 915 Kč.

Velmi žádané jsou také nové modely Apple iPhone řady 12, které všechny od počátku prodeje fungují v 5G síti. Kompletní nabídku telefonů, které podporují 5G v síti O2 najdete zde.