Částkou 130 431 korun dnes na vyvrcholila charitativní aukce předmětů spojených s telefonováním z veřejných telefonních automatů, kterou Nadace O2 ve spolupráci s portálem Aukro vyhlásila u příležitosti odstranění poslední telefonní budky v České republice. Za každých sto korun zajistí v rámci programu O2 Chytrá škola pro jednoho žáka tříhodinový odborný seminář zaměřený na rozvoj dovedností nezbytných pro bezpečné používání internetu. Výtěžek z charitativní aukce tak pomůže na internetu ochránit 1 305 dětí.

Hlavním lákadlem charitativní aukce byla dřevěná telefonní budka, kterou bylo možné v českých ulicích vídat od 60. do 90. let. Její cena se v posledních minutách vyšplhala na 60 753 korun. Vedle ní bylo v charitativní aukci možné získat také sadu telefonních karet, několik typů mincových i kartových automatů nebo telefonní sluchátka.

Symbol historie pomůže bezpečnému technologickému pokroku

"Prostřednictvím programu O2 Chytrá škola naše nadace už více než dva roky pomáhá žákům a učitelům na základních školách a v dětských domovech lépe se zorientovat v příležitostech i nástrahách spojených s internetem," popisuje předseda správní rady Nadace O2 Hany Farghali a dodává: "Během dvou let se do programu zapojilo sto padesát škol, téměř tři tisíce učitelů a přes dvacet tisíc žáků. Těší nás, že díky charitativní aukci se počet proškolených dětí opět zvýší."

"Děti jsou nejzranitelnější skupina. Jsme hrdí na to, že Aukro může podpořit tímto způsobem vzdělávání v oblasti bezpečného používání internetu právě u těch, kteří jeho nástrahám čelí nejčastěji," komentuje dražbu Jan Sadílek, CEO největšího českého online tržiště Aukro.

.