Evropská komise ukončila vyšetřování sdílení sítí mezi společnostmi CETIN (dříve O2) a T-Mobile kvůli možnému porušení soutěžních pravidel. Komise přijala návrhy závazků dotčených firem, které povedou ke zkvalitnění služeb, zlepšení jejich dostupnosti a, mimo jiné, i k budování nejmodernějších sítí 5G v Evropě. Jedním z hlavních závazků je totiž kompletní výměna radiových technologií na těch vysílačích, které nabízí jen vrstvy 1 800 či 2 100 MHz, za moderní tzv. multiband vysílače podporující nejnovější standardy 5G.

Tímto rozhodnutím skončilo takřka šestileté období právní a obchodní nejistoty, a zamítnutí s tím související stížnosti skupiny Vodafone je již jen formálním krokem. Telekomunikační firmy ze skupiny PPF Telecom Group tak budou nyní moci naplno využít výhod sdílení sítí ve prospěch svých zákazníků.

Sdílení infrastruktury mezi operátory je obvyklou praxí rozšířenou v mnoha zemích. Operátorům umožňuje zajistit udržitelnost rozvoje kvalitních telekomunikačních služeb, zejména v době rostoucích uživatelských nároků v segmentu mobilních dat.