O2 bojuje za zachování možnosti přetáčet reklamy. Zájmy diváků obhájí

3. 2. 2022

Společnost O2 bude dále bojovat za své zákazníky, kterým chce FTV Prima vzít nastavením nových pravidel všechny technické výhody a funkcionality, které vyhledávají u IPTV. Je to především možnost přetáčení obsahu a reklam. O2 chce zákazníkům tuto základní a nejoblíbenější funkci IPTV zachovat v podobě, jakou ji znají a využívají dnes. 

Jednání, která v posledních měsících probíhala, ukončila TV Prima útočnou medializací a výhružkami divákům O2 TV. „Od začátku jednání Primě jasně říkáme, že technické řešení, které po nás požaduje, by znamenalo zásadní zhoršení zákaznické zkušenosti a nese s sebou v důsledku také další potenciální rizika. Naší prioritou je ochrana diváků ve všech směrech. Jasně jsme deklarovali, že chceme jednat a najít společnou cestu, a velmi nás mrzí, že Prima využívá své kanály k nátlaku a bere si naše zákazníky jako rukojmí k demonstraci síly. Odmítáme hodit klienty IPTV, ať už jakékoli společnosti působící na českém trhu, přes palubu. Chceme najít takové řešení, které nebude znamenat extrémní zdražení nebo odebrání funkce přetáčení reklam a vysílání, ale chceme, aby bylo vše zachováno v podobě a rozsahu, v jakém znají zákazníci vysílání teď,“ vysvětluje šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová. 

Operátor O2 nepovažuje jednání za definitivně ukončené. Hlavní snahou je ochránit všechny zákazníky, kteří IPTV vysílání využívají. Z toho důvodu O2 považuje podmínky, které FTV Prima diktuje, za přemrštěné a nereálné. „Omezení zpětného zhlédnutí se postupně v nějaké podobě dotkne všech společností poskytujících IPTV na českém trhu a tím pádem také všech zákazníků. Těm bychom ostatně chtěli také poděkovat za to, jak nám na našich sociálních sítích i na všech profilech Primy vyjadřují neskutečnou podporu. Je to pro nás velká motivace. Utvrzuje nás to v tom, že jdeme jedinou správnou cestou,“ doplňuje Anna Lenerová. 

Kontakty
Veronika Zachariášová
Za Brumlovkou 266/2 140 22 Praha 4-Michle
T +420 800 163 342 (800 1 media) | veronika.zachariasova@o2.cz
www.o2.cz

O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby poskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. O2 vždy nabízí ty nejmodernější technologie. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí. O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. Fixní připojení nejlépe funguje v kombinaci s modemem O2 Smart Box, který O2 vyvinulo ve vlastní režii. Se svou službou O2 TV je největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu. Společnost patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services a ICT. Vzhledem k tomu, že se trendy v telekomunikačním odvětví významně mění, zaměřuje se O2 rovněž na vývoj a nabídku jiných než tradičních telekomunikačních služeb. K nim patří zejména finanční služby jako pojištění zařízení či cestovní pojištění v mobilu.