O2 představuje nové HALF SIM karty. Díky nim ušetří ročně 3 tuny plastu

27. 1. 2021

Operátor O2 od nového roku nabízí tzv. HALF SIM karty, které mají poloviční velikost plastového nosiče než původní SIM karty. Díky tomu ušetří O2 ročně tři tuny plastu, tedy téměř 67 tisíc PET lahví. Zároveň operátor pokračuje v kampani na recyklaci starých nepoužívaných telefonů a z každého odevzdaného zařízení věnuje 25 korun na provoz Linky bezpečí. Za loňský rok se tak vybralo téměř 300 tisíc korun.

"V předchozích letech jsme byli svědky, že pro lidi, ale i větší a menší firmy byla recyklace jedním z prioritních témat. Poslední rok se ale situace díky covid pandemii obrátila zase naruby. A tak například vše, co není obaleno v plastu, je nyní potenciálně nebezpečné," vysvětluje Marie Mališková, CSR manažerka O2, a doplňuje: "V O2 jsme ale na životní prostředí nepřestali myslet a i nadále se snažíme recyklovat, s plasty zacházet co nejšetrněji a vymýšlet jejich úsporu. Kromě stále trvající kampaně na recyklaci telefonů jsou to nyní například menší obaly nových SIM karet."

Všechny typy nových SIM karet vydává od nového roku operátor O2 již jako tzv. HALF SIM.

Sim karty

Staré telefony nepatří do koše

Tématem, které je po Vánocích, kdy řada lidí dostává nové telefony, opět aktuální, je také recyklace starých telefonů. V českých domácnostech se podle průzkumu z loňského roku hromadí až milion mobilů, které by mohly být recyklovány a většina materiálů opětovně využita. Telefony odevzdané v O2 Prodejně navíc pomohou dobré věci. Každé zařízení odevzdané k ekologické likvidaci přispěje 25 Kč Lince bezpečí. Jen v loňském roce bylo u O2 odevzdáno 11 417 starších zařízení, díky čemuž získala Linka bezpečí téměř 300 tisíc korun.

Recyklace telefonů

Data a podklady

Název Velikost
Recyklace telefonů
SIM karty

Kontakty
Michaela Zahrádková
Tiskové oddělení O2
michaela.zahradkova@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.