Zrychlujeme! Bezdrátový 5G Internet na doma bude nově dostupný s rychlostí až 100 Mb/s

17. 8. 2022

Operátor O2 přichází se zásadní novinkou. Novým i stávajícím zákazníkům nabídne ve vybraných lokalitách pokrytých 5G sítí stabilní a rychlý Internet na doma s dvojnásobnou rychlostí než tomu bylo doposud. Internet s rychlostí až 100 Mb/s si budou moci zákazníci pořídit v rámci tarifu Internet HD Zlatý.

.

O2 aktuálně umožňuje připojení k vysokorychlostnímu 5G internetu více než milionu domácností. "Naši inteligentní síť stavíme na pevných základech. Díky probíhající modernizaci, kdy kompletně měníme technologie a díky tomu zásadně navyšujeme kapacitu sítě, můžeme nabídnout zákazníkům stabilní a velmi rychlý internet, který uspokojí i ty nejnáročnější domácnosti," vysvětluje technologický ředitel O2 Jan Hruška.

Internet HD Zlatý, jehož součástí je i základní balíček O2 TV, bude pro domácnosti v lokalitách pokrytých 5G sítí dostupný za akční cenu 549 Kč měsíčně (cena od 1. 9. 2022). "Zájemci si mohou snadno ověřit dostupnou rychlost připojení v místě bydliště na webu www.zrychlujeme.cz. Tak, jak postupuje modernizace, rozšiřují se postupně i oblasti, kde si již zákazníci nemusejí lámat hlavu s tím, zda je špička, jestli není špatné počasí nebo soused zrovna nehraje on-line hry," říká Martin Čejka, ředitel fixních služeb v O2, a dodává: "Malá kapacita sítě a využívání zastaralých technologií bývá nešvarem u malých, lokálních poskytovatelů bezdrátového internetu. A upřímně, není nic horšího, než když nutně potřebujete vyřídit neodkladný problém v práci a váš internet vás svou rychlostí přenese někam hluboko do minulého století, pokud se tedy vůbec připojíte," doplnil Martin Čejka.

O2 5G Box - připojen hned

Díky O2 5G Boxu je zprovoznění internetu rychlé a snadné. Není potřeba vrtání ani návštěva technika. V pohodlí domova zvládne instalaci i úplný laik. 5G Box stačí jen vyndat z krabice, zapojit do zásuvky a pak si už jen užívat stabilní a rychlé připojení. Majitelům nabízí nejen atraktivní design, ale především výkonnou Wi-Fi 6, díky které se k modemu může připojit až 30 zařízení.

O2 5G Box si mohou zákazníci pořídit k Internetu na doma na splátky bez navýšení, a to za 99 korun měsíčně po dobu 60 měsíců. Samozřejmostí je i prodloužená záruka 5 let.

Kontakty
Veronika Zachariášová
Tisková mluvčí
Za Brumlovkou 266/2
140 22 Praha 4-Michle
T +420 800 163 342 (800 1 media) | veronika.zachariasova@o2.cz

O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby poskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. O2 vždy nabízí ty nejmodernější technologie. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí. O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. Fixní připojení nejlépe funguje v kombinaci s modemem O2 Smart Box, který O2 vyvinulo ve vlastní režii. Se svou službou O2 TV je největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu. Společnost patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services a ICT. Vzhledem k tomu, že se trendy v telekomunikačním odvětví významně mění, zaměřuje se O2 rovněž na vývoj a nabídku jiných než tradičních telekomunikačních služeb. K nim patří zejména finanční služby jako pojištění zařízení či cestovní pojištění v mobilu.