Silvestr v síti O2: Rekordní množství dat, volání téměř jako loni, TikTok vede

1. 1. 2023

Během silvestrovského dne i noci přenesla O2 síť rekordních téměř 3 000 TB. Oproti loňskému roku je to nárůst datového provozu o 42 procent. Novoročních volání uskutečnili Češi celkem 14 595 301, což je mírný pokles.

O2_Silvestr_2022PF.jpg

"Během letošní silvestrovské noci jsme zaznamenali rekordní množství přenesených mobilních dat. Největší nárůst objemu dat měla nově sociální síť TikTok, a to 173 % oproti loňskému roku," popisuje Blanka Vokounová z tiskového oddělení O2. " O2 síť fungovala spolehlivě po celé období těchto nejvytíženějších dní v roce," dodává Vokounová.

O silvestrovské noci O2 síť přenesla 2 982 TB dat. Dále spojila 14 595 301 hovorů. Nejvytíženější hodina byla mezi půlnocí a jednou hodinou ráno, kdy se uskutečnilo více než dva miliony hovorů. Počet SMS oproti loňskému roku klesl o 20 % na 6 071 683. I SMS přání si lidé posílali nejvíce mezi půlnocí a první ranní hodinou. Absolutně nejvytíženější minuta pak byla první minuta po půlnoci, kdy zákazníci odeslali téměř 20 000 SMS za minutu. Zákazníci také poslední den v roce odeslali 176 556 MMS zpráv.

Statistiky

Data a podklady

Název Velikost
O2_Silvestr_2022PF.jpg

Kontakty
Blanka Vokounová
Tiskové oddělení O2
Za Brumlovkou 266/2   140 22   Praha 4-Michle 
blanka.vokounova@o2.cz

O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby poskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. O2 vždy nabízí ty nejmodernější technologie. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí. O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. Fixní připojení nejlépe funguje v kombinaci s modemem O2 Smart Box, který O2 vyvinulo ve vlastní režii. Se svou službou O2 TV je největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu. Společnost patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services a ICT. Vzhledem k tomu, že se trendy v telekomunikačním odvětví významně mění, zaměřuje se O2 rovněž na vývoj a nabídku jiných než tradičních telekomunikačních služeb. K nim patří zejména finanční služby jako pojištění zařízení či cestovní pojištění v mobilu.