Starý mobil není směsný. Přineste ho do O2 Prodejny a odměna 500 Kč je vaše

1. 3. 2023

Společnost O2 již mnoho let provádí sběr vysloužilých mobilních telefonů. V rámci své nové kampaně #nejsemsměsný upozorňuje, že vysloužilé přístroje nepatří do směsného odpadu. Je nutná jejich ekologická likvidace. O2 dá navíc v průběhu března svým zákazníkům za každý takový přístroj odměnu ve výši 500 Kč. Stačí ho přinést do kterékoliv značkové O2 Prodejny.

V českých domácnostech je podle aktuálních odhadů tolik nepoužívaných mobilních telefonů, že by se z nich daly vytěžit téměř 3 tuny stříbra. Nemluvě o dalších recyklovatelných materiálech od plastu přes hliník až po zlato. Podle operátora O2 je zásadní apelovat na lidi, aby především tyto staré přístroje neskončily ve směsném odpadu. Mnozí si je nechávají, ať už s pocitem, že se jen tak nezbaví něčeho, za co ve své době utratili dost peněz, nebo že je třeba ještě někdy využijí. Jen zlomek lidí předá svůj starý mobilní telefon k ekologické likvidaci.

„Bohužel někteří své vysloužilce při úklidu i vyhodí do popelnic na směsný odpad. Mobilní telefony ale obsahují kromě materiálů, které se dají velmi dobře dále využít a recyklovat, i mnoho pro přírodu nebezpečných látek. Ty se pak mohou uvolňovat působením vnějších vlivů na skládce do půdy nebo ve spalovnách do ovzduší. V O2 proto garantujeme správnou ekologickou likvidaci každého jednoho přístroje, který nám zákazníci donesou,“ říká Milan Ruttner, který má v O2 na starosti projekty v rámci udržitelnosti.

Starý mobilní telefon mohou lidé přinést k ekologické likvidaci na libovolnou O2 Prodejnu. „Ze všech tří velkých mobilních operátorů na českém trhu disponujeme nejširší sítí prodejen. Věříme, že díky tomu bude pro zákazníky odevzdání vysloužilých mobilů k ekologické likvidaci jednodušší a rozhodne se tak pro ni co nevíce lidí,“ komentuje Václav Dostál, ředitel prodeje mobilních telefonů a dalších zařízení v O2. Odevzdat mohou nejen naši zákazníci, ale kdokoli bude chtít, jakýkoliv vyřazený mobilní telefon včetně zničených a nefunkčních.

V průběhu března navíc lidé dostanou za donesený starý přístroj odměnu ve výši 500 Kč. Ta se aktivuje v aplikaci Moje O2 v části O2 Radosti. „Odměnu ve formě slevy mohou zákazníci využít na široký sortiment příslušenství, telefonů, tabletů a notebooků,“ dodává Václav Dostál.

Společnost O2 plánuje s podobnými aktivitami pokračovat i v budoucnu. „V O2 se neustále snažíme přicházet s projekty, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. V minulých letech jsme například zmenšili plastovou část našich SIM karet a do dnešního dne se tímto způsobem podařilo ušetřit téměř 10 tun plastů. Věříme, že právě recyklace mobilních telefonů je dalším zásadním krokem na cestě k udržitelné budoucnosti,“ uzavírá Milan Ruttner.

Kontakty
Johana Valtrová
johana.valtrova@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)

O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším operátorem na českém trhu. Hlasové, internetové a datové služby poskytuje zákazníkům od domácností přes malé a střední firmy až po velké korporace. O2 vždy nabízí ty nejmodernější technologie. V současnosti buduje síť páté generace (5G), kterou jako první spustilo v reálním prostředí. O2 je zároveň největším poskytovatelem internetu pro domácnosti a firmy, který nabízí na 99 % adres. Fixní připojení nejlépe funguje v kombinaci s modemem O2 Smart Box, který O2 vyvinulo ve vlastní režii. Se svou službou O2 TV je největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Pro své zákazníky O2 nakoupilo řadu exkluzivních sportovních práv a díky tomu nabízí nejatraktivnější sportovní obsah na českém trhu. Společnost patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services a ICT. Vzhledem k tomu, že se trendy v telekomunikačním odvětví významně mění, zaměřuje se O2 rovněž na vývoj a nabídku jiných než tradičních telekomunikačních služeb. K nim patří zejména finanční služby jako pojištění zařízení či cestovní pojištění v mobilu.