Společnost O2 pokračuje v nákupech exkluzivního obsahu pro svou televizi. Živé přenosy, čerstvé záznamy i doprovodné pořady s vybranými bojovými sporty z produkce Fighting Spirit nabídne od srpna na O2 Sport. Pro vysílací studio i zázemí nového kanálu si O2 vybralo prostory O2 areny.

Box, kickbox i MMA jedině na O2 TV

Kanál O2 Sport sází na jednoduchý koncept - svým divákům chce servírovat ta nejlepší sportovní klání, která světový trh aktuálně nabízí. Kromě fotbalu a tenisu se proto zaměří také na unikátní soutěže z oblasti bojových sportů. Zákazníkům přinese od srpna živé přenosy i záznamy z boxu, kickboxu a stále více populárního MMA. "Při nakupování nového obsahu klademe maximální důraz na atraktivitu pro našeho diváka. Právě bojové sporty teď zažívají svůj boom a jejich obliba rapidně roste," říká Anna Lenerová, která je v O2 zodpovědná za akvizice nových kanálů i sportovních práv pro O2 TV. " Fanoušci se tak mohou těšit na pestrou škálu toho nejzajímavějšího, co svět bojových sportů nabízí, včetně účasti těch nejlepších českých fighterů," doplňuje Lenerová.

Kromě živých přenosů z prestižních bojových galavečerů z celého světa nabídne O2 Sport také kickboxerský magazín Fighting Rookies nebo pořad Fighting Spirit MMA s výběrem těch nejlepších ultimátních zápasů napříč MMA organizacemi v Evropě, Asii a Americe.

.

Nabídku pořadů z prostředí bojových sportů doplní na O2 Sport už dříve potvrzený exkluzivní program v podobě fotbalové Ligy mistrů, mistrovství světa v rallye, evropské šampionáty mužů i žen ve volejbale a prestižní tenisové turnaje ATP a WTA. Na platformě O2 TV i v mobilní televizi O2TV Go si fanoušci sportu mohou vychutnávat i zápasy z nejlepší fotbalové ligy světa, anglické Premier League.

Studio O2 Sport vznikne v O2 areně

Ostré spuštění kanálu O2 Sport se plánuje na 15. srpen 2015. "V současné chvíli chystáme technologické řešení, rozhodujeme o vizuálním stylu celé televizní stanice a vybíráme redaktory i moderátory," komentuje přípravy Marek Kindernay, manažer kanálu O2 Sport. "Poměrně dlouho jsme se rozhodovali, kam umístit vysílací studio. Volba nakonec logicky padla na chrám českého sportu, pražskou O2 arenu. Zázemí nejlepší sportovní stanice, kterou budujeme, chceme mít v tom nejreprezentativnějším prostředí, které se u nás nabízí. Zároveň jsme hledali i unikátní prostory, jež disponují potřebným technologickým zázemím, a to vše nám O2 arena zaručí," doplnil Kindernay.

O2 Sport bude dostupný v rámci digitální televize O2 TV i mobilní televize O2TV Go. Vysílat bude každý den od rána do nočních hodin s možností sledovat kterýkoli pořad či utkání až 30 hodin zpětně po jeho odvysílání. Díky funkci "mozaika" bude navíc možné přepínat mezi souběžně hranými zápasy. Tato technologie bude využitelná například při Lize mistrů nebo na tenisových turnajích.