Ve dnech 26. září až 4. října se v Nizozemsku a Belgii koná již 29. mistrovství Evropy v ženském volejbale. V konkurenci šestnácti nejlepších mužstev se představí i reprezentační výběr českých volejbalistek. Ten se pod vedením italského kouče Carla Parisiho může těšit na atraktivní skupinové souboje s Rumunskem, Srbskem a také Německem.

Sehraná parta okolo kapitánky Heleny Havelkové si před evropským šampionátem klade jasný cíl, postup ze základní skupiny. Na minulém ME v roce 2013 v Německu a Švýcarsku se naše reprezentantky umístily na 10. příčce, když v osmifinále vedly nad Francií již 2:0 na sety, ale poté následoval velký obrat Francouzek a nakonec nám čtvrtfinále smolně uniklo doslova mezi prsty. Pokud bychom měli zavzpomínat na poslední medailový úspěch českých barev, tak musíme zabrousit do roku 1997, kdy se po fenomenálním tažení výběru trenéra Pavla Řeřábka slavil v domácím prostředí brněnské arény cenný bronz.

Hned šest hráček ze současného týmu, konkrétně se jedná o Dostálovou, Vincourovou, Kossanyiovou, Hodanovou, Vyklickou a Toufarovou, pochází z úspěšného juniorského ročníku, který získal v roce 2010 na mistrovství Evropy juniorů v srbském Niši zatím poslední českou medaili, jež měla bronzovou příchuť. Česká skupina se odehraje v nizozemském Eindhovenu, kde je připravena v tamním sportovním centru útulná hala, která pojme přesně čtyři tisíce diváků. O2 Sport odvysílá všechny zápasy českých reprezentantek a rovněž diváci uvidí vyřazovací souboje v napínavém play off.

Všechny zápasy českého týmu i kompletní play off odvysílá exkluzivně O2 Sport. Z komentátorského křesla se budou celkem jedenáctkrát hlásit Jiří Baumruk a trenér PVK Olymp Praha a bývalý reprezentační trenér Stanislav Mitač.

 

Program živých přenosů ve skupině D na O2 Sport:

26. 9. 14:55     Česká republika - Rumunsko

27. 9. 17:55     Česká republika - Srbsko

28. 9. 16:55     Německo - Česká republika