Fanoušci kvalitního fotbalu se mají tuto neděli na co těšit. Televizní stanice O2 Sport nabídne v přímých přenosech hned trojici prestižních derby. Vše odstartuje anglická Premier League, kde se od 12:55 hod. střetne v duelu nesmiřitelných Sunderland s Newcastlem. Od 14:50 hod. pak vypukne mezi United a City dlouho očekávaná bitva o Manchester a nakonec od 17:40 hod. se můžou diváci těšit na pražské derby mezi Spartou a Bohemians 1905.

.

U všech nedělních zápasů umožní televizní stanice O2 Sport využít exkluzivní funkce multidimenze. Divák si například může kdykoliv přímý přenos zastavit nebo přetočit. V případě, že fanoušek daný přenos nestihne, tak může využít funkci Zpětného zhlédnutí a vychutnat si kterékoli utkání až 30 hodin po jeho odvysílání.

Manchesterské derby doprovodí rovněž předzápasové studio, kam moderátor Radek Šilhan pozval Miroslava Jirkala a Radka Černého, bývalého brankáře Slavie nebo londýnského Tottenhamu. "Interaktivní studio budeme mít i před zápasem na Spartě, kde Petr Svěcený se svými hosty rozebere vše okolo pražského derby," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 Sport. "Do studia by měl zavítat Petr Mikolanda a také bývalý trenér české jedenadvacítky Jakub Dovalil," doplnil Kindernay.

Neděle 25. 10 2015 na O2 Sport:

12:55 - 14:50 Sunderland - Newcastle United (komentují Jan Homolka a Jiří Vrba)

Derby o vládu nad severovýchodní Anglií nebo také derby dvou řek Tyne a Wear. Takovými přízvisky se označuje tradiční souboj rivalů z Newcastlu a Sunderlandu. Obě města, která na mapě dělí pouhých 20 kilometrů, spolu soupeří již od roku 1883 a historická bilance je naprosto vyrovnaná. I když v poslední době získávají převahu Černé kočky ze Sunderlandu, které vyhrály nad Strakami z Newcastlu už pětkrát za sebou, což se v historii ještě nestalo. Aktuálně se oba celky nachází na samém chvostu tabulky, tudíž tento duel může mít velký vliv i na boj o záchranu.

14:50 - 17:40 Manchester United - Manchester City (komentují Vlastimil Kaiser a Tomáš Radotínský)

Manchesterské derby má více než 130ti letou tradici a v anglické Premier League patří jednoznačně k nejsledovanějším zápasům. Rudí ďáblové z Old Trafford jsou sice historicky úspěšnější, ale v posledních čtyřech sezonách získali titul jen jednou, zatímco jejich městský rival dvakrát. Tým z modré poloviny Manchesteru také vyhrál čtyři z pěti předchozích vzájemných duelů. I letos obě mužstva usilují o celkové prvenství, ale svěřenci kouče Louise van Gaala zatím ztrácí na City dva body, což dodává vypjatému souboji ještě větší náboj.

17:40 - 20:30 AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 (komentují Václav Pilný a Milan Štěrba)

Na pražské Letné se odehraje prestižní střetnutí dvou celků z opačných pólů tabulky. Klokani v jarním zápase uhráli na Spartě cennou remízu a i tentokrát mohou jen překvapit. Navíc Ščasného družina bude mít v nohách těžké utkání Evropské ligy na hřišti Schalke 04, což se může jevit jako mírná nevýhoda. Nicméně naposledy Sparta s Bohemians 1905 prohrála před dlouhými čtrnácti lety.