V neděli od 19.00 hodin vypukne na stanici O2 Sport dlouho očekávaný souboj odvěkých rivalů mezi Spartou a Slavií. Na diváky O2 Sport čeká opět oblíbený fanouškovský komentář, kdy za jeden mikrofon usedne Jakub Kohák, jako příznivec Sparty, a František Ringo Čech, jako pravověrný slávista. K dispozici bude také zcela nové využití multidimenze, kdy kamery budou sledovat jednotlivé fanouškovské tábory a všem tak přinesou jedinečnou atmosféru pražského derby.

.

Předzápasové dění zahájí moderátor Petr Svěcený přesně v 19.00 hodin a ve studiu přivítá exkluzivní hosty. Pozvání přijal František Cipro, bývalý hráč a trenér červenobílých, a Horst Siegl, jeden z nejúspěšnějších střelců české ligy a sparťanská legenda. Ve studiu O2 Sport nebude rovněž scházet pohár pro mistra Synot ligy.

Během přímého přenosu dostanou diváci opět možnost si poslechnout tzv. "zaujatý" komentář. Ten bude mít na starost známá fanouškovská dvojice František Ringo Čech a Jakub Kohák. Oproti podzimnímu modelu budou mít nyní pouze jeden mikrofon, budou přímo na stadionu a budou sedět hned vedle sebe, což jistě přidá jejich výkonům na emocích. Neutrální komentář pak zprostředkuje zkušené duo Václav Pilný a Milan Štěrba

Avšak to není zdaleka jediné, co si stanice O2 Sport na derby přichystala. "V rámci multidimenze bude mít fanoušek možnost přepnout na kameru sledující kotel Sparty nebo Slavie. Diváci často rozebírají propracované choreografie a podporu jednotlivých fanouškovských táborů. K záběrům bude i ruchový mikrofon, aby si každý mohl vychutnat tu pravou derby atmosféru," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 Sport, a k novinkám ještě dodává: "Na přímý přenos budeme mít vůbec poprvé k dispozici nový přenosový vůz, který patří mezi nejmodernější a nejkvalitnější v České republice. Nabízí například špičkové ultra zpomalené záběry, což divákům přinese ještě kvalitnější zážitek ze hry."

Během bitvy o pomyslného vládce Prahy tak bude mít každý na výběr mezi hlavním mixem s neutrálním komentářem, hlavním mixem s fanouškovským komentářem, záběrem na kotel Sparty a samozřejmě pohledem na kotel Slavie. Do vysílání budou také přímo zapojeni například VIP hosté z beznadějně vyprodané Generali Arény nebo návštěvníci Staropramen hospod, které jsou součástí projektu s názvem Sportovní kino. Tyto vstupy zprostředkují nové reportérky O2 Sport Kateřina Trejbalová a Tereza Robinson.