Sportovní stanice O2 Sport naplňuje svoje dlouhodobé strategické cíle a nyní rozšiřuje nabídku vedle exkluzivního fotbalu a hokeje také o tenis. Od 1. ledna 2017 se můžou diváci těšit až na dva tisíce zápasů ze všech tenisových turnajů žen okruhu WTA, včetně prestižního finále Turnaje mistryň v Singapuru. Digitální televize O2 TV také v současné době pracuje na konceptu tří samostatných kanálů, které budou věnované právě těm nejpopulárnějším sportům, jakými jsou zmíněný fotbal, hokej a tenis.

.

Vysílací práva na tenisový okruh WTA získal O2 Sport až do konce roku 2019 a jedná se o vůbec největší tenisový programový balík, který se v České republice vysílal. Celkem obsahuje přes 3000 hodin živých přenosů, tradiční tenisový WTA magazín a samozřejmě zápasy z 54 turnajů z celého světa. Chybět nebude ani tuzemský podnik Prague Open.

"Jsme moc rádi, že jeden z nejúspěšnějších českých sportů za poslední roky se stěhuje na O2 Sport. Plánujeme zprostředkovat maximální počet zápasů, kde naplno využijeme funkce multidimenze. Divák tedy bude moci sledovat souběžně i několik zápasů z různých turnajů," prozrazuje Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 Sport.

Vedení ženské tenisové asociace vyjádřilo radost nad tím, že český divák bude moci poprvé v historii sledovat přímé přenosy ze všech turnajů okruhu WTA. "Jsme nadšeni, že v rámci partnerství s O2 Czech Republic můžeme fanouškům ženského tenisu nabídnout nebývalé množství obsahu. S osmi kanály a také s komplexním internetovým obsahem budou mít diváci O2 TV přístup ke všem klíčovým momentům celého okruhu WTA," uvedl přímo Bruno Rocha, výkonný viceprezident WTA Media.

K vysílání série WTA v O2 TV se exkluzivně vyjádřila také česká tenisová hvězda Petra Kvitová. "Je skvělé, že tenisoví fanoušci budou moci sledovat okruh WTA na O2 Sport. Od roku 2017 na ně čeká velká porce zápasů. Moc se těším, až vás všechny příští sezonu uvidím," vzkázala dvojnásobná wimbledonská vítězka a světová sedmička.

Ženský tenis zažívá v posledních letech díky velkým úspěchům strmý nárůst popularity. Celkem sedm českých hráček se aktuálně nachází mezi stovkou nejlepších tenistek, z toho Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Petra Kvitová se pohybují dokonce v elitní TOP 20 světového WTA. Navíc Česká republika patří již několik let v rámci mezinárodního Fed Cupu na první místo ženského tenisového žebříčku.

O O2 TV a O2 Sport

Digitální televizi O2 TV využívá více než 200 tisíc českých domácností. V roce 2015 spustil operátor vlastní sportovní kanál O2 Sport, představil nové tarifní plány, jejichž součástí jsou 4 plnohodnotné O2 TV zdarma k využití na mobilu, počítači nebo tabletu, a přinesl divákům tzv. multidimenzi. Díky stanici O2 Sport a funkcionalitám jako jsou výběr ze souběžně hraných zápasů, výběr úhlů kamer nebo možnost sledovat kompletní televizní nabídku až 50 hodin zpětně počet zákazníků O2 TV stále stoupá, meziročně o více než 10 %.

Od prosince 2015 nabízí O2 možnost pořídit si nový set-top box, díky kterému si každý divák v České republice může O2 TV pustit na internetu od libovolného poskytovatele. Stejnojmenná aplikace O2 TV, která umožňuje sledovat televizní kanály také na přenosných zařízeních, eviduje 600 tis. stažení.

Kanál O2 Sport je možné sledovat také ve více než 800 hospodách a restauracích v České republice. Jejich seznam najdete na www.sportovnikino.cz .