Mistrovství světa v automobilových soutěžích pokračuje v jižní Americe náročnou Argentinskou rallye.Ta patří k nejnáročnějším, ale zároveň také nejoblíbenějším soutěžím kalendáře WRC. Zásluhu na tom mají především skvělí fanoušci, kteří bivakují vysoko v horách a čekají na průjezdy nejlepších soutěžáků světa. Rozbité kamenité cesty, nadmořská výška, množství brodů a zejména nevyzpytatelné počasí - to jsou faktory, které zase stojí za náročností této soutěže.

Letošní ročník se musí obejít bez loňského vítěze Krise Meeka, Citroen se rozhodl podobně jako v případě předešlé Mexické rallye tuto soutěž neobsadit. Naopak už ale začal s testováním zbrusu nové C3 WRC pro příští sezónu. Skicu svého nového vozu uveřejnil i Volkswagen, ale o tomto víkendu se bude soustředit na Argentinskou rallye. Loni se mu totiž vůbec nepovedla a ani jeden z vozů nebyl na stupních vítězů. Je to také jediná soutěž, kterou Sebastien Ogier ještě nikdy nevyhrál. A protože se jede na šotolině, bude mít první dva dny nevýhodnou startovní pozici.

Z bezpečnostních důvodů přinutila FIA pár týdnů před soutěží organizátory soutěže změnit trasu především sobotní etapy, ale diváci O2 Sport se mohou těšit na skvělé vyvrcholení soutěže, kterým bude závěrečná Poer Stage - legendární "erzeta" El Condor.

Všechny přímé přenosy komentuje Petr Horák se svými hosty.

Program přímých přenosů z Argentinské rallye 2016 na O2 Sport:

Pátek

17:00-18:00

00:00-01:00

Neděle

14:00-15:00

17:00-18:00