Na obrazovkách digitální televize O2 TV vypukne v pátek od 17.55 hodin závěrečná bitva nejprestižnější klubové soutěže v basketbalu. V Berlíně se o titul mistra Euroligy utkají ty nejlepší evropská mužstva, mezi které patří CSKA Moskva, Lokomotiv Kubáň Krasnodar, Laboral Kutxa Vitoria a Fenerbahce Istanbul, jehož barvy hají také Jan Veselý. Šestadvacetiletý pivot se může stát teprve třetím Čechem, který prestižní soutěž vyhraje. Prožijte tento velký svátek košíkové ve společnosti stanice O2 Sport!

Český reprezentant zažívá zatím nejvydařenější sezonu v kariéře, kdy se vypracoval mezi klíčové hráče istanbulského celku a výrazně se podílel na postupu do závěrečného Final Four. Mimořádné výkony vynesly Veselému také mezinárodní ocenění, když byl jako vůbec první český basketbalista v historii vybrán do ideální sestavy Evropské ligy. "Honza má za sebou poměrně dlouhou pauzu, kdy ho trápilo zranění achilovky. Držím mu palce, aby měl v semifinále hlavní roli, dařilo se mu a jeho Fenerbahce postoupilo do finále," prozradil Petr Janouch, komentátor stanice O2 Sport.

Z českých basketbalistů se dosud podařilo získat euroligový titul pouze Jiřímu Zídkovi a Luboši Bartoňovi, jenž slavil před šesti lety v dresu Barcelony. Veselého Fenerbahce čeká v semifinále španělský tým Laboral Kutxa Vitoria, který si zásluhou výborných výkonů Dariuse Adamse vybojoval postup přes Panathinaikos Atény.

Fanoušci se však mají na co těšit i v druhém semifinálovém klání, které nabídne výhradně ruský souboj mezi Moskvou a Krasnodarem. Moskevské CSKA disponuje opravdu nabitým kádrem, kde působí dva nejlepší střelci celé Euroligy. Francouz Nando de Colo, ten se pyšní průměrem 18,9 bodů na zápas, a Miloš Teodosič s průměrem 16,3 bodů. I z tohoto důvodu patří CSKA mezi největší favority na celkové vítězství. "Final Four nabízí divákům neskutečné napětí a vzrušení. Rozhoduje pouze jeden zápas, což má svoje kouzlo a nespornou atraktivitu," říká Petr Janouch, basketbalový expert O2 Sportu.

Euroligové Final Four se odehraje v berlínské Mercedes-Benz Aréně, odkud živé vysílání poputuje do více než 200 zemích po celém světě. Českým divákům zprostředkuje přímé přenosy exkluzivně stanice O2 Sport, kde všechny zápasy doprovodí svým komentářem bývalý basketbalový reprezentant Petr Janouch.

Final Four basketbalové Euroligy na O2 Sport:

Den Datum Čas vysílání Zápas
Pátek 13. 05. 2016 17:55 CSKA Moskva - Lokomotiv Kubáň Krasnodar
Pátek 13. 05. 2016 20:55 Fenerbahce Istanbul - Laboral Kutxa
Neděle 15. 05. 2016 16:55 Utkání o 3. místo
Neděle 15. 05. 2016 19:55 Utkání o 1. místo