Již tento víkend odstartuje v O2 TV nový ročník nejvyšší tuzemské soutěže a fanoušci se můžou nově těšit na dva zajímavé duely. V sobotu se od 15.00 hodin představí úřadující mistr z Plzně v Jihlavě a v neděli od 19.00 hodin se posílená pražská Slavia porve o body v Brně. Obě utkání doprovodí na stanici O2 TV Sport předzápasová studia, chybět nebude ani výběr z kamer v rámci multidimenze.

.

Diváci tak můžou sledovat zápasy tradičně z hlavní kamery, pohledem na trenérské lavičky či z kamery umístěné za brankou. Od druhého kola pak bude k dispozici rovněž v multidimenzi populární live chat fanoušků, kdy se každý může zapojit do diskuse přímo v živém přenosu. Stačí zadat hashtag ve tvaru #O2sportLIVE na twitterových nebo facebookových stránkách kanálu O2 TV Sport.

"Tento formát jsme si vyzkoušeli už při finále Ligy mistrů a na základě pozitivních ohlasů v něm pokračujeme i v české lize. Bude to vždy při druhém, většinou nedělním, střetnutí," upřesnil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sportu. Vůbec poprvé půjde live chat ve druhém kole První fotbalové ligy mezi Slavií Praha a Zlínem. Z důvodu pohárového vytížení Pražanů se toto střetnutí odehraje až v pondělí 8. srpna od 18.00 hodin.

"Mimořádně vysoká sledovanost a zájem diváků v minulé sezoně nás přesvědčil o tom, že vysílání rozšíříme na dva zápasy. Českému fotbalu se chceme hodně věnovat i nadále. Chystáme například fotbalovou talk show, nové prvky v multidimenzi nebo virtuální pohledy na utkání. Navíc v pondělí 8. srpna zahájí provoz vůbec první ryze fotbalový kanál u nás, který ponese název O2 TV Fotbal," doplnil Marek Kindernay.

O nadcházejícím víkendu bude mít obě studia ve své režii zkušený moderátor Petr Svěcený, který přivítá například kouče Miroslava Beránka, který má za sebou trenérská angažmá v Rakousku, Kazachstánu či ve Spojených arabských emirátech. O své názory se podělí i fotbalista Jan Rajnoch, jenž má rovněž zkušenosti ze zahraničí. Přímý přenos střetnutí Jihlava - Plzeň a Brno - Slavia pak doplní svým hlasem sehraná komentátorská dvojice Tomáš Radotínský a Václav Pilný.

1. a 2. kolo První fotbalové ligy na O2 TV Sport:

DenDatumZápasČas vysíláníKomentátoři
Sobota30. 07. 2016Jihlava - Plzeň14:30 - 17:30Tomáš Radotínský, Václav Pilný
Neděle31. 07. 2016Brno - Slavia18:30 - 21:30Václav Pilný, Tomáš Radotínský
Neděle07. 08. 2016Teplice - Sparta18:30 - 21:30Milan Štěrba, Václav Pilný
Pondělí08. 08. 2016Slavia - Zlín (poprvé live chat fanoušků)17:30 - 20:30Tomáš Radotínský, Milan Štěrba