Digitální televize O2 TV se připravuje na jeden z vrcholů letošního ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže, 286. derby pražských "S". Diváci dostanou opět možnost si vybrat mezi standardním komentářem a tím fanouškovským. Ten obstará známý český herec a velký příznivec Sparty David Suchařípa. Jeho protivníkem pak bude novinář, recesista a zapřisáhlý slávista Pavel Novotný. Nedělní šlágr na stanici O2 TV Sport a O2 TV Fotbal odstartuje studio Petra Svěceného v 15.00 hodin.

Do studia přijal pozvání František Straka, ikona Sparty a držitel 115 bundesligových startů, a také Jan Rajnoch, bývalý reprezentant a expert stanice O2 TV Sport. "Derby je stále to nejlepší, co může český fotbal nabídnout. Nyní to ještě umocňuje návrat Tomáše Rosického a Václava Kadlece do Sparty. Slavia má zase po delší době velké ambice, navíc nového kouče Jaroslava Šilhavého. Fanoušci se můžou těšit na skvělou podívanou," předpovídá Petr Svěcený, moderátor a hlavní tvář O2 TV.

Klasický komentář nedělního přímého přenosu zajistí zkušené duo Tomáš Radotínský, Milan Štěrba. Díky exkluzivním funkcím multidimenze však O2 TV nabídne i populární fanouškovský komentář. "Při minulých derby se nám tento model osvědčil a našel si své příznivce. Tentokrát padla volba na úplně nové tváře. David Suchařípa i Pavel Novotný jsou přátelé, ale zároveň zarytí fanoušci pražských "S". Pro diváky to bude velká zábava, něco navíc," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

.

Vedle komentáře herce Davida Suchařípy a baviče Pavla Novotného přinese multidimenze také live chat diváků. Do živého přenosu se může zapojit každý přes sociální síť Twitter, stačí kamkoliv do svého tweetu přidat hashtag ve tvaru #O2sportLIVE. U Facebooku je potřeba příspěvek s hashtagem přidat přímo na zeď stránky www.facebook.com/O2SportCZ. Šlágr Sparta - Slavia bude možné sledovat samozřejmě i z hlavního mixu a také z kamery za brankou.

Letenský stadion je již několik dní beznadějně vyprodaný, v bitvě o pomyslného vládce Prahy se čeká vypjatá atmosféra dvou nesmiřitelných rivalů. Nastoupí v derby po dlouhých šestnácti letech Tomáš Rosický? Dokáže se střelecky prosadit historicky nejdražší posila první ligy Václav Kadlec? Nebo rozšíří své gólové zásahy slavistický kanonýr Milan Škoda? Na všechny tyto otázky odpoví v neděli živé vysílání stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal!