V pondělí 16. ledna vypukne v australském Melbourne první Grand Slam tenisové sezony Australian Open 2017. Digitální televize O2 TV se opět zaměří na zápasy českých zástupců, které bude vysílat již od prvního kola. Tento model s exkluzivní českou stopou poběží až do osmifinále. Pak O2 TV Tenis odvysílá tři duely ze čtvrtfinále, obě semifinále a souběžně s Eurosportem také finále. Navíc díky funkcím multidimenze může každý sledovat živě až čtyři souběžně hrané zápasy toho nejlepšího mužského i ženského tenisu.

.

Díky sublicenci od Eurosportu, který na Grand Slamech přináší pravidelně dění z hlavního kurtu, může O2 TV nabídnout přímé přenosy z ostatních dvorců. Podobný model si diváci oblíbili i při loňském US Open, kdy například sledovali na O2 TV Sport fantastickou cestu Karolíny Plíškové až do samotného finále.

"Za posledních čtrnáct dnů jsme odvysílali už pět tenisových turnajů a především úspěchy českých hráček vyšvihly hned na začátku exkluzivní kanál O2 TV Tenis mezi nejsledovanější programy v celé O2 TV. Já si nyní přeju jediné, aby takové úspěchy pokračovaly i na Australian Open a diváci O2 TV u toho byli s námi," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport, který vzápětí doplnil ještě jednu zajímavost: "Když spočítám všechny plánované přenosy, tak nikdy v historii neměli fanoušci možnost sledovat tolik českých zápasů, jako tomu bude při letošním Australian Open."

Kromě světové pětky Karolíny Plíškové vkládají fanoušci největší naděje do Tomáše Berdycha. Aktuální desítka v žebříčku ATP nechyběla od roku 2011 ani jednou ve čtvrtfinále Australian Open. Mezi další české kandidátky na postup do závěrečných kol patří rovněž Kateřina Siniaková. Na úvodním turnaji sezony v Šen-čenu porazila rodačka z Hradce Králové hned dvě hráčky elitní desítky a získala svůj premiérový titul na okruhu WTA. Nesmíme zapomenout ani na Barboru Strýcovou, členku top dvacítky světového žebříčku, nebo skvěle servírující Kristýnu Plíškovou.

Australian Open 2017 na stanici O2 TV Tenis bude provázet sehraný komentátorský tým ve složení Vojtěch Bidrman, Jiří Baumruk, Jan Homolka, Libor Basík a Aleš Svoboda.