V neděli od 17.30 hodin se na obrazovkách digitální televize O2 TV odehraje jeden z vrcholů podzimní části sezony, 288. derby pražských "S". Na stanici O2 TV Fotbal si diváci opět naplno užijí unikátní funkce multidimenze. Jako například fanouškovský komentář, při kterém se tentokrát představí známý režisér a velký fanoušek Slavie David Ondříček, jeho soupeřem za mikrofonem pak bude populární herec Jakub Štáfek alias Julius Lavický ze seriálu Vyšehrad.

.

Nejprestižnější a nejsledovanější zápas tuzemské fotbalové sezony odvysílají kanály O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Free. Živý přenos půjde sledovat i přes stále populárnější možnost O2 TV Sport na den za 69 Kč, kde utkání uvidíte v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu. O všech dostupných možnostech, jak nedělní derby sledovat, informujeme přímo ZDE.

Funkce multidimenze na stanici O2 TV Fotbal umožní tradiční výběr z různých kamer a také možnost zvolit si dva různé komentáře. Ten klasický, neutrální zajistí zkušené duo Milan Štěrba a Jan Homolka. Na zaujaté a fanouškovské komentování se pak může každý těšit od Davida Ondříčka, slavného režiséra a velkého slávisty, nebo od herce Jakuba Štáfka, který se proslavil jako Julius Lavický z fotbalového seriálu Vyšehrad. Lavi bude zcela jistě neobjektivně a fanaticky držet palce své Spartě.

"Při derby budeme mít v plném provozu celkem patnáct speciálních kamer, je to pro srovnání stejný počet jako u Ligy mistrů. Premiéru si odbyde také nová virtuální grafika, díky které můžeme při vysílání využívat 3D efekty, jako například zobrazení základní sestavy přímo na hřišti. Poslední novinkou bude přímý přenos z pozápasové tiskové konference, která poběží na O2 TV Fotbal," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

Samozřejmostí pak zůstává studio Petra Svěceného, kde nebude chybět ani originální pohár pro vítěze HET ligy. Jako host dorazí Horst Siegl, držitel jedenácti sparťanských titulů a autor 176. ligových gólů. Do studia O2 TV Sport zavítá také Luboš Kozel, trenér české reprezentace do 18 let a mistr ligy s pražskou Slavií.

Kdo ovládne beznadějně vyprodaný souboj o pomyslného vládce Prahy? Bude mezi klíčové hráče patřit po dlouhých sedmnácti letech Tomáš Rosický? Na vše odpoví přímý přenos v neděli od 18.00 hodin v O2 TV.