Nedělní pražské derby mezi fotbalisty Slavie a Sparty bylo v O2 TV nejsledovanějším přenosem v historii celé digitální televize. Přímý přenos sledovalo celkem 239 tisíc diváků. Historický rekord padl také při prodeji tarifu O2 TV Sport na den za 69 Kč a v objemu přenesených dat.

.

Derby Slavia - Sparta mohli diváci sledovat na stanicích O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Free. Utkání bylo dostupné nejen v domácnostech, ale rovněž na webu, přes mobilní aplikaci nebo ve více než 1200 restauracích.

"Celkem zápas v O2 TV vidělo 239 tisíc diváků, čímž jsme překonali rekord z jarního derby. Milník padl také při prodeji denního tarifu a v objemu dat, která přes aplikaci a mobilní vysílání v neděli od 17.30 hodin protekla sítí O2. Maximální přenosová rychlost dosáhla 153 Gbps, což je o 66 procent více než při jarním derby," prozradil David Duroň, ředitel O2 TV.

Během nedělního živého vysílání si odbyla premiéru také nová virtuální grafika, díky které byly například úvodní sestavy zobrazeny ve speciálním 3D režimu. "Tuto novinku jsme na O2 TV Sport nasadili vůbec poprvé. Pozitivní reakce veřejnosti nás mile překvapily, takže uvažujeme, že tuto grafiku využijeme i při dalších zápasech HET ligy," vysvětlil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

.

O O2 TV

Digitální televize O2 TV se může pochlubit 260 tisíci aktivními set top boxy. Dalších 50 000 diváků sleduje vysílání pravidelně v restauracích čepující piva Plzeňského Prazdroje a Staropramenu. Počet zákazníků, kteří využívají O2 TV aktivně prostřednictvím webu nebo aplikace, dosahuje na 350 tisíc diváků. Za rostoucím zájmem o digitální televizi stojí především její unikátní funkce, jako jsou výběr ze souběžně hraných zápasů, výběr úhlů kamer nebo možnost sledovat kompletní televizní nabídku až 50 hodin zpětně. O2 TV funguje na platformě nangu.TV.