V neděli od 17.30 hodin se na pražské Letné odehraje dlouho očekávaný souboj české nejvyšší fotbalové soutěže. Aktuální lídr z Plzně poměří síly s pražskou Spartou. Tento vrchol podzimní části HET ligy odvysílají kanály O2 TV Sport, O2 TV Fotbal i O2 TV Free.

.

Živý přenos půjde sledovat samozřejmě i přes stále populárnější možnost O2 TV Sport na den za 69 Kč, kde utkání uvidíte v prohlížeči nebo v aplikaci O2 TV na mobilu i tabletu. Další možností ke sledování je více než 1200 restaurací čepující piva Plzeňského Prazdroje a Staropramenu.

"Podobně jako při derby nabídneme na O2 TV Fotbal i pozápasovou tiskovou konferenci, takže fanoušci nepřijdou ani o bezprostřední reakce trenérů. Při vysílání také využijeme virtuální grafiku, kde například základní sestavy uvidí divák ve speciálním 3D režimu," vysvětluje Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Na nedělní šlágr se také připravuje studio moderátora Petra Svěceného, kam přijal pozvání Jan Rezek, který ve Viktorii Plzeň strávil značnou část své kariéry, a rovněž zkušený trenér Zdeněk Ščasný, jenž v minulosti několikrát letenský klub trénoval. Samotné utkání pak bude komentovat duo Václav Pilný a Jan Homolka.

Pro Spartu bude nedělní duel extrémně důležitý. Již nyní ztrácí na Plzeň dvanáct bodů a další zaváhání by pro výběr italského kouče Andrey Stramaccioniho bylo velkou komplikací v boji o nejvyšší příčky tabulky. Plzeňští v případě tříbodového úspěchu naopak potvrdí skvělou podzimní formu, která znamená první místo s pohodlným bodovým náskokem.

Kdo ovládne vyprodaný souboj mezi Spartou a Plzní? Bude se radovat tým okolo sparťanské legendy Tomáše Rosického nebo bude slavit úspěch sehraná parta kouče Pavla Vrby? Na vše odpoví přímý přenos v neděli od 17.30 hodin jedině v O2 TV.