Televizi O2 TV se podařilo úspěšně obhájit exkluzivní dohodu o vysílacích právech na basketbalovou Euroligu. Diváci tak mají jistotu, že kompletní ročníky nejprestižnější evropské soutěže v basketbalu mohou sledovat pouze na O2 TV Sport až do roku 2021. Již v pátek a v neděli vyvrcholí současná sezona dlouho očekávaným Final Four, kde se v dresu Fenerbahce představí i český reprezentant Jan Veselý. Všechny zápasy nabídne O2 TV Sport v přímém přenosu.

.

Fanoušci se i v dalších letech mohou těšit na minimálně dva přímé přenosy z každého hracího týdne Euroligy, chybět nebude ani vyřazovací část a závěrečné super finále nazývané Final Four.

"Potvrzujeme naše postavení, že i v basketbalu přinášíme divákům to nejlepší. Vedle Euroligy držíme výhradní práva i na Basketball Champions League, kde působí také ČEZ Basketball Nymburk. Zaměření na českou stopu se nám dlouhodobě vyplácí," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel O2 TV Sport.

A českého zastoupení se basketbaloví příznivci dočkají také v pátek od 17.55 hodin, kdy se Fenerbahce Jana Veselého potká v prvním semifinále s litevským celkem Žalgiris Kaunas. Český pivot patří nejen mezi nejlepší hráče istanbulského klubu, který navíc obhajuje euroligový titul z loňské sezony, ale řadí se vůbec mezi největší evropské hvězdy. Dokonce se po druhé za sebou dostal do ideální sestavy Euroligy. Pro osmadvacetiletého rodáka z Ostravy to o víkendu bude již čtvrtá účast v prestižním Final Four.

Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří CSKA Moskva a Real Madrid. Souboj čtyř nejlepších týmů na kontinentu se uskuteční v Bělehradě, přenosy z beznadějně vyprodané Stark Areny, která pojme až 19 000 tisíc fanoušků, půjdou do téměř 200 zemích po celém světě.

"Tohle Final Four si musí užít každý příznivec sportu. Sešly se v něm samé slavné týmy basketbalové historie. Fenerbahce s Janem Veselým obhajuje titul, Real s největší hvězdou evropského basketbalu, 18-ti letým Slovincem Lukou Dončičem, litevský Žalgiris s úžasnými týmovým pojetím a pro mě největší favorit soutěže CSKA," komentuje atraktivní náplň Jiří Baumruk, šéf sportovní redakce stanice O2 TV Sport.

V České republice poběží všechny duely na O2 TV Sport, hlasem bude vysílání provázet komentátor Aleš Svoboda.

Euroliga - Final Four na O2 TV Sport:

DatumČasZápas
18. 05. 201817:55 - 20:00Fenerbahce Dogus Istanbul - Žalgiris Kaunas (1. semifinále)
18. 05. 201820:55 - 23:00CSKA Moskva - Real Madrid (2. semifinále)
20. 05. 201816:55 - 19:00Final Four (o 3. místo)
20. 05. 201820:55 - 23:00Final Four (finále)