• Stanice O2 TV Sport drží až do roku 2023 výhradní práva na středeční, páteční i sobotní televizní zápasy hokejové extraligy.
  • Díky unikátním funkcím multidimenze se diváci stávají režisérem přenosu. Nově si mohou vybrat záběry z trestné lavice nebo z kamer zavěšených nad brankami.
  • Nejatraktivnější novinkou bude pohled z kamer na helmách rozhodčích, s mikroporty uslyší fanoušci i jejich komunikaci s hráči.
  • Novou hokejovou redakci O2 TV tvoří Jan Homolka, Tomáš Zetek, Libor Basík a Jan Velart. Tým doplňuje reportérské duo Richard Tesař a Tereza Kubíčková.
  • Mezi experty se zařadila taková jména jako Roman Málek, Petr Ton, Jakub Koreis nebo Jiří Tlustý.
  • Každé pondělí od 21.05 hodin poběží na O2 TV Sport nový lifestylový magazín ICE TIME.
  • Pouze diváci O2 TV uvidí v nadcházejících letech kromě kompletní Tipsport extraligy také všechna utkání z fotbalové FORTUNA:LIGY a Ligy mistrů UEFA.

.

V pátek 14. září vstoupí digitální televize O2 TV do hokejové Tipsport extraligy. Fanoušci díky tomu uvidí historicky nejvyšší počet ligových televizních zápasů. Už v tarifu M najdou zákazníci O2 TV všechny exkluzivní stanice O2 TV Sport i kanál ČT sport, jenž nabídne další nedělní (případně i úterní) přímé přenosy Tipsport extraligy. V základním balíčku O2 TV nechybí ani kanál Nova Sport 1, který drží vysílací práva na NHL, a stanice Sport 1 vysílající KHL či hokejovou Ligu mistrů.

Kompletní nejvyšší domácí hokejovou soutěž může sledovat úplně každý také prostřednictvím populární služby O2 TV Sport Pack, která za 199 Kč na třicet dní zpřístupní stanice O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis a ČT sport.

Jedinečné zážitky s multidimenzí

Prvním utkáním na O2 TV Sport bude páteční souboj mezi pražskou Spartou a Mountfieldem HK. Předzápasové studio startuje již v 18.15 hodin. Moderní technologie O2 TV přinesou ze sledování hokeje zcela nové zážitky. Fanoušci extraligy se dočkají všech výhod jedinečné multidimenze, v rámci které získají na výběr různé pohledy kamer, například atraktivní záběry z trestných lavic či kamer za brankou.

V průběhu sezony přidá O2 TV i unikátní záběry z helmy rozhodčích. Diváci díky mikroportům pak uslyší i komunikaci sudích. Speciální kamery na přilbách se budou testovat v nadcházejících týdnech.

"Chceme divákům nabídnout co možná nejsilnější zážitek. Díky multidimenzi si každý vybere z několika různých pohledů, může si vysílání přetočit, zastavit, a to vše až na čtyřech různých zařízeních. Přenosy plánujeme dělat na čtrnáct kamer, sedm z nich hlavních a čtyři robotické. Tolik kamer ještě nikdy v české extralize nebylo. Novinkou pak budou kamery na trestné lavici a postupně i na helmách rozhodčích," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Zkušená redakce i nový hokejový magazín

Stanice O2 TV Sport se při výrobě hokejových utkání zaměří především na dění přímo na stadionech. Každý duel doplní zápasové studio, moderátor s expertem, reportér a dva komentátoři. Hokejová redakce nabídne zkušené komentátory i nové tváře. Přímými přenosy budou provázet: Jan Homolka, Tomáš Zetek, Libor Basík a Jan Velart. Reportérské duo pak utvoří Tereza Kubíčková a Richard Tesař.

Mezi hokejové experty se zařadí Roman Málek, bývalý brankář a mistr extraligy s pražskou Slavií, Petr Ton, trojnásobný nejlepší střelec extraligy a dvojnásobný mistr se Spartou, a Jakub Koreis, který má za sebou přes 800 utkání v profesionálních soutěžích. Čtveřici odborníků uzavírá Jiří Tlustý, který odehrál v severoamerické NHL úctyhodných 446 zápasů, a oblékal dresy například Toronta Maple Leafs, Caroliny Hurricanes nebo New Jersey Devils.

"Redakci pečlivě skládal Honza Homolka, který vsadil především na týmové pojetí. Kluci mají za sebou tisíce odkomentovaných přenosů, prošli Eurosportem, Nova Sportem, působili na Sport TV. Jsou to osvědčení sporťáci, kteří vždy odvedou práci stoprocentně. Velkou radost mám i z expertů. Mají obrovskou chuť do práce, chtějí zužitkovat bohaté zkušenosti, které během kariéry získali," uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Další novinkou na české televizní scéně bude hokejový magazín ICE TIME. Pravidelně každé pondělí od 21.05 hodin se mohou fanoušci na stanici O2 TV Sport těšit na netradiční rubriky, zajímavé rozhovory a reportáže ze života hvězd Tipsport extraligy. Chybět nebudou ani záběry ze soukromí hráčů, hudební ukázky z kabin jednotlivých mužstev nebo monitorování aktivity klubů a hokejistů n)a sociálních sítích.

.