V minulém týdnu byl zahájen nový ročník prestižní fotbalové Ligy mistrů. Všechny zápasy z nejlepší klubové soutěže na světě přinesly poprvé v historii výhradně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Přímé přenosy se těšily velkému zájmu fanoušků. Historický milník padl například v celkovém objemu dat, která ve středu 19. září prošla sítí O2.

.

Největší zájem měli diváci dle očekávání o středeční zápasy, kde se představila i Viktoria Plzeň. "Rekord jsme zaznamenali v objemu dat, která přes internetové vysílání a aplikaci ve středu od 18.30 hodin protekla sítí O2. Maximální přenosová rychlost dosáhla 260,88 Gbps. Zákazníci si oblíbili rovněž novou službu O2 TV Sport Pack na 30 dní, kterou aktuálně využívají již desítky tisíc uživatelů. I to přispělo k rekordnímu počtu diváků, kteří sledovali zápasy na webu či v aplikaci. V jednom momentě bylo touto cestou připojeno až 85 tisíc unikátních zařízení," prozradil Richard Siebenstich, ředitel komerční divize O2.

Český mistr z Plzně se v základní skupině Ligy mistrů utká ještě s AS Řím a také hvězdným Realem Madrid. "Očekáváme, že nadcházející duely s Realem budou atakovat další rekordy," doplnil Richard Siebenstich. Díky multidimenzi si diváci mohou vybrat každý hrací den až ze šesti souběžně hraných utkání. Přenosy mohou sledovat nejen ve svých domácnostech, ale také na webu, přes mobilní aplikaci nebo ve více než 1200 restauracích.