Televize O2 TV získala vysílací práva na slavnou Major League Baseball (MLB). Na obrazovkách stanice O2 TV Sport tak bude k vidění další špičková soutěž, kterou po celém světě sledují miliony fanoušků. Každý hrací týden nabídne O2 TV Sport dva přímé přenosy, které se s ohledem na českého diváka plánují nasazovat v atraktivních vysílacích časech. Součástí práv je i prestižní Světová série - finále play-off zámořské MLB. Nová sezona startuje již 28. března, kdy O2 TV Sport odvysílá od 20.00 hodin duel mezi Philadelphia Phillies a Atlanta Braves.

1

"Dlouhou dobu neměli čeští fanoušci možnost sledovat zápasy z Major League Baseball, avšak O2 TV Sport to nyní změní. Všechny přímé přenosy budou s českým komentářem, včetně play off. Do vysílání plánujeme zvát i experty nebo aktivní hráče. Pevně věřím, že duely takových legendárních klubů jako New York Yankees, Los Angeles Dodgers nebo Boston Red Sox si najdou své příznivce," uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Major League Baseball se hraje od konce března až do října, takže obsah vhodně doplní období, ve kterém má většina soutěží letní přestávku. Nadcházející sezona přinese také jednu atraktivní novinku. Poprvé v historii zavítá baseballová liga MLB do Evropy. Koncem června se na Olympijském stadionu v Londýně představí největší rivalové, Yankees a Red Sox.

„V Evropě zájem o profesionální baseball raketově roste. I proto jsme rádi, že právě televize O2 TV, která svým obsahem i unikátními funkcemi patří mezi špičku na trhu, zprostředkuje českým divákům exkluzivní přímé přenosy z MLB. Televizní práva jsme koupili právě s cílem větší propagace našeho sportu," uvedl Marek Rejman z WTF Communication.

Zvýšenou popularitu a pozornost zaznamenává v současné době i český baseball. Národní tým bojuje o účast na olympijských hrách v Tokiu a baseballista Martin Červenka se může stát prvním českým hráčem v Major League Baseball. Což by byla prvotřídní senzace! Šestadvacetiletý catcher, jenž má podepsanou profesionální smlouvu s Baltimorem, se aktuálně rve o svou šanci v předsezonním přípravném kempu. Větší šanci na start v prestižní zámořské organizaci ještě žádný tuzemský hráč nikdy neměl.

Americká MLB se tak zařadí mezi další exkluzivní obsah stanic O2 TV Sport. Pouze v O2 TV na diváky čekají všechny zápasy z první fotbalové ligy a z prestižní UEFA Ligy mistrů. Dále také kompletní ženský tenisový okruh WTA, basketbalová Euroliga, zábavná show TIKI-TAKA, galavečery MMA či motoristické sporty.