Do sezony 2019/2020 vstoupí stanice O2 TV Sport s novým expertem Miloslavem Gureněm. Ostřílený zadák se zkušenostmi z NHL nahradil Petra Tona, který zamířil do vedení hokejové Sparty. Diváci O2 TV se mohou těšit na delší zápasová studia, nové atraktivní statistiky a také na lednové Hockey Open Air v německých Drážďanech, kde se pod širým nebem představí Litvínov a Sparta. První přímý přenos nabídne O2 TV Sport již v pátek od 16.30 hodin, kdy se utká mistrovský Třinec s nováčkem soutěže z Kladna..

Stanice O2 TV Sport drží výhradní práva na páteční i sobotní televizní zápasy, v několika případech zařadí i středeční utkání. S vysíláním nejvyšší české hokejové soutěže panuje po historicky první sezoně spokojenost.

"Velmi nás potěšil zájem fanoušků, nejatraktivnější zápasy sledovalo přes 100 tisíc diváků. Počet zákazníků O2 TV narostl meziročně o 39 %, a to i díky extralize. V novém ročníku se chceme posunout zase o kus dál. Plánujeme delší zápasová studia. Kde to bude možné, tam umístíme studio mezi střídačky. Magazín ICE TIME nabídne každý čtvrteční večer pohled do zákulisí klubů, i zde se fanoušci dočkají nových rubrik," prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Diváci O2 TV Sport se opět dočkají všech výhod jedinečné multidimenze, v rámci které mají na výběr různé pohledy kamer, například atraktivní záběry z trestných lavic či kamer za brankou. Navíc až do 22. září si může úplně každý vyzkoušet sportovní kanály O2 TV Sport zcela zdarma. Stačí si na webu o2.cz aktivovat nabídku O2 TV HBO a Sport Pack a od data aktivace si nabídku zdarma užívat 30 dní.

Novou tváří v týmu expertů se stal Miloslav Gureň. Zkušený zadák, jenž ve své bohaté kariéře hrával například za Montreal Canadiens, CSKA Moskva nebo třinecké Oceláře. "Hledali jsme náhradu za Petra Tona, který se ujal pozice sportovního ředitele ve Spartě. Chtěli jsme obránce, ideálně z Moravy. Vybrali jsme Miloše Gureně. Má za sebou skvělou kariéru, navíc je to velmi inteligentní kluk, profesionál, do našeho týmu expertů skvěle zapadne," uvedl Jan Homolka, šéf hokejové redakce O2 TV Sport. Miloslav Gureň si svou premiéru odbyde hned v úvodním pátečním přenosu z Třince.

Dalším oživením studií bude nové zpracování statistik, které v nejmodernější podobě nabídnou zajímavé informace a souvislosti. Podobný servis znají například fanoušci severoamerické NHL. Velkým projektem stanice O2 TV Sport se stane 4. ledna venkovní duel mezi Litvínovem a Spartou, který se odehraje v Drážďanech. "Už nyní se na výrobu přenosů chystáme. Chceme, aby to bylo na úrovni Winter Classic v NHL. Mohu prozradit, že jen předzápasové studio bude trvat hodinu. Fanoušci se mají na co těšit," doplnil Jan Homolka za hokejovou redakci O2 TV Sport.

Hokejová redakce O2 TV Sport pro sezonu 2019/2020:

Komentátoři: Jan Homolka, Tomáš Zetek, Jan Velart, Libor Basík

Reportéři: Tereza Kubíčková, Richard Tesař, Jan Hrabal

Experti:

Roman Málek - někdejší brankář, mistr extraligy se Slavií

Miloslav Gureň - bývalý obránce, který si vyzkoušel NHL, v Česku hrál mj. za Zlín nebo Třinec

Jakub Koreis - přes 800 utkání v profesionálních soutěžích, hrál za Spartu, Plzeň nebo Kometu Brno

Jiří Tlustý - bývalý útočník, v NHL odehrál 446 zápasů (mj. Toronto, Carolina, New Jersey)

Program přímých přenosů na O2 TV Sport - září:

Stanice Zápas Datum a čas Studio Komentátoři Reportér
O2 TV Sport HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno Pátek 13.09 - 16:30 Homolka, Koreis, Gureň Basík, Velart Kubíčková
O2 TV Sport Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec Sobota 14.09 - 14:40 Homolka, Koreis Basík, Velart Kubíčková
O2 TV Sport HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec Čtvrtek 19.09 - 18:10 Velart, Tlustý Zetek, Basík Tesař
O2 TV Sport BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno Pátek 20.09 - 17:10 Homolka, Málek Zetek, Velart Tesař
O2 TV Sport Mountfield HK - HC Sparta Praha Pátek 27.09 - 17:40 Homolka, Málek Zetek, Basík Kubíčková
O2 TV Sport HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň Sobota 28.09 - 14:40 Velart, Koreis Zetek, Tesař Kubíčková