Úterní přímý přenos zápasu Slavie s Interem Milán vysílaný na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal pomohl pokořit několik dosavadních rekordů. V úterý večer během tohoto utkání sledovalo O2 TV 411 tisíc diváků. Historický milník padl také v celkovém objemu dat, která protekla sítí O2.

"Zaznamenali jsme absolutní rekord ve sledovanosti za více než čtyřleté fungování stanice O2 TV Sport. Dosud bylo nejsledovanějším přenosem loňské podzimní derby Sparta - Slavia, které překonal úterní zápas Slavie v Lize mistrů téměř dvojnásobně," popisuje ředitelka O2 TV a digitálních služeb Dana Tomášková, a dodává: "Počet našich diváků vzrostl meziročně o bezmála 40 procent, protože dlouhodobě investujeme do špičkového obsahu a zákazníci tak dnes v O2 TV najdou ty nejlepší sportovní soutěže. Rekordní sledovanosti nyní přispívá i možnost sledovat sportovní utkání a HBO zdarma. Službu O2 TV HBO a Sport Pack si mohou zákazníci aktivovat online na 30 dní zdarma do konce tohoto týdne - budou tak mít možnost vidět i nedělní derby mezi pražskou Spartou a Slavií."

Rekord zaznamenala O2 TV nejen ve sledovanosti Ligy mistrů, ale také v objemu dat, která přes internetové vysílání a aplikaci v úterý večer protekla sítí O2. Maximální přenosová rychlost atakovala hranici 600 Gbps, což je pětinásobek obvyklé večerní špičky.

Přenosy mohou sledovat nejen ve svých domácnostech, ale také na webu, přes mobilní aplikaci nebo ve více než 2 000 restauracích.

Počet zákazníků některého z tarifů služby O2 TV (IPTV a OTT verze), která funguje na pevné lince od O2 i na internetovém připojení od jakéhokoliv poskytovatele, dosáhl k 30. červnu 2019 celkem 381 tisíc, včetně domácností, které využívají doplňkovou službu MULTI, která umožňuje sledovat O2 TV na více televizorech najednou. V průběhu prvního pololetí se počet zákazníků O2 TV zvýšil o 43 tisíc. Možnost sledovat O2 TV na více zařízeních nebo na webu v prvním pololetí 2019 pravidelně využívalo v průměru téměř 530 tisíc diváků, včetně zákazníků balíčku O2 TV Sport Pack. Na konci června 2019 tak O2 registrovalo již více než 900 tisíc aktivních přístupů digitální televize O2 TV.