Středeční duel Ligy mistrů UEFA mezi Slavií a slavnou Barcelonou nebude výjimečný pouze pro fanoušky a hráče. Na vrchol roku se připravuje i společnost O2, která přímý přenos vyrábí. Diváci mohou středeční šlágr sledovat na stanici O2 TV Sport. Předzápasové studio startuje již ve 20:05. Dorazí například legendární brankář Martin Vaniak nebo slávistický srdcař David Kalivoda. Na stanovišti v Edenu se diváci dočkají červenobílé ikony Pavla Kuky, velkého fanouška a populárního herce Jakuba Prachaře a také nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Vémoly.

..

Na výrobu středečního utkání z pražského Edenu nasadí společnost O2 moderní přenosový vůz Elastic Media Production 1, který jako jeden z mála na českém trhu odpovídá přísným požadavkům UEFA Champions League. "Je ideální pro výrobu velkých akcí, disponuje dostatečně velkým vnitřním prostorem, kde může bez většího omezení pracovat až 22 osob. Pro srovnání na běžném ligovém zápase pracuje ve voze maximálně deset specialistů," uvedl Rostislav Suslo, vedoucí divize Elastic Media Production.

Duel Slavie s Barcelonou bude snímat celkem 18 kamer, z toho čtyři využije pouze stanice O2 TV Sport pro přenos rozhovorů a studia. "Jedná se o velkou událost i pro nás, na přípravě studií a vysílání pracujeme intenzivně již několik dní. Instalace veškerého vybavení včetně nezbytných testů zabere téměř dvacet hodin. Jen pro zajímavost, zajišťujeme výrobu signálu pro 215 zemí z celého světa" prozradil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Zajímavosti k výrobě přenosu SK Slavia Praha - FC Barcelona:

· 18 kamer v plném provozu
· 4 kamery pouze pro přenos stanice O2 TV Sport
· 2 kamery umístěné na tzv. steadicamech
· 2 otočné lavice s kamerou umístěné přímo u hrací plochy
· Přes 60 zaměstnanců O2 TV a Elastic Media Production se podílí na výrobě přenosu
· Celkem 4 kilometry optických kabelů musí být nataženo pro spojení veškeré techniky a přenosových vozů
· Pro technické zázemí zajišťují elektrickou energii 2 vysoce výkonné agregáty
· Agregátory během dvou dnů vyrobí 3,5 MWh energie, to odpovídá průměrné roční spotřebě jedné české domácnosti

Z fotbalové Ligy mistrů UEFA vysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal všechny zápasy. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký duel chce živě sledovat. Středeční program začne již v 18.30 hodin na O2 TV Fotbal, kdy se studio bude věnovat zápasům hraných od 18:55. Od 20:05 pak startuje na O2 TV Sport vysílání k hlavnímu zápasu Slavia Praha - FC Barcelona. Moderátor Petr Svěcený přivítá jako hosty Martina Vaniaka nebo Davida Kalivodu.

Vedle studia Petra Svěceného bude druhé stanoviště přímo na stadionu v Edenu. Zde bude moderátor Michal Hrdlička rozebírat aktuální dění s celou řadou zajímavých hostů. Dorazí například slávistická legenda Pavel Kuka, herec Jakub Prachař nebo nejznámější český MMA bojovník Karlos "Terminátor" Vémola.

Přímo z hrací plochy se pak přihlásí reportér David Sobišek. Samotné utkání Slavia Praha - FC Barcelona pak komentuje zkušená dvojice Milan Štěrba a Jan Homolka. Po skončení následují tradičně sestřihy ze všech zápasů a ohlasy v hlavním studiu.