Již v sobotu 4. ledna nabídne Tipsport extraliga velký hokejový svátek, který se zapíše do historie. V německých Drážďanech se v rámci očekávaného Open Air utkají HC VERVA Litvínov a HC Sparta Praha. Diváci stanice O2 TV Sport se mohou těšit na speciální program, který startuje již v 15.55 hodin. Televize O2 TV nasadí na přenos až 21 kamer, celkový vysílací čas překročí sedm hodin.

.

Fanoušci se pod širým nebem dočkají hned dvou zápasů. Vedle souboje mezi Litvínovem a Spartou dojde také na bitvu týmů Dresdner Eislöwen a Lausitzer Füchse, které patří k účastníkům německé DEL 2. Společnost O2 nebude vyrábět přenosy pouze pro české diváky, ale signál půjde rovněž pro německou veřejnoprávní stanici MDR TV.

"Jedná se o jeden z největších přenosů v historii naší televize. Na místě budeme mít kompletní tým, jen technickou část má na starost 40 specialistů. Celkem nasadíme 21 kamer, zázemí připravíme také pro pět reportérských pozic, ze kterých se budou dělat přímé vstupy. Celkový vysílací čas přesáhne sedm hodin, sobotní Open Air se tak stane nejdelším živým přenosem na O2 TV Sport," prozradil detaily Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

O2 TV zajistí kompletní zázemí hned pro dvě zápasová studia. "V jeden moment budeme ze studií distribuovat dva zcela odlišné signály, jeden pro O2 TV Sport a druhý pro německou MDR. Zajišťujeme technický servis i pro videorozhodčí. Instalace nám zabere asi jeden a půl dne, kdy musíme natáhnout více než pět kilometrů video i audio kabelů," doplnil další zajímavosti Rostislav Suslo, vedoucí divize Elastic Media Production.

O oba sobotní zápasy panuje velký zájem, duely by mohlo sledovat až 30 tisíc diváků, což by znamenalo rekord české nejvyšší soutěže. Stanice O2 TV Sport si před hlavním utkáním mezi Litvínovem a Spartou připravila mimořádné hodinové studio přímo na fotbalovém stadionu v Drážďanech.

Moderátor Jan Homolka bude ve studiu od 18.30 hodin rozebírat předzápasové dění s experty Jakubem Koreisem a Jiřím Tlustým. Do vysílání dorazí také hosté, jako například Josef Jandač, který jako trenér Pardubic a Sparty zažil venkovní duely v roce 2011 i v roce 2016. Dalším atraktivním hostem bude například Petr Macholda, bývalý obránce a jeden z organizátorů Open air.

"Připravili jsme si řadu zajímavých příspěvků, o své postřehy a zkušenosti s NHL Winter Classic se podělí třeba Ondřej Pavelec. Budeme rozebírat specifika venkovního utkání. Jako je počasí, teplota a s tím související technické záležitosti. Aktuální informace ze zákulisí, z ledové plochy nebo tribun pak bude pravidelně přinášet reportérské duo Tereza Kubíčková a Richard Tesař," uvedl k doprovodnému programu Jan Homolka, šéf hokejové redakce O2 TV Sport. Samotný přímý přenos hlavního duelu Litvínova a Sparty komentují Libor Basík a Jan Velart.

Program Open Air 2020 na O2 TV Sport:

ZápasDatum a časStudioKomentátořiReportér
Dresdner Eislöwen - Lausitzer FüchseSobota 04. 01 - 15:55Homolka - Koreis, TlustýVelartKubíčková, Tesař
HC VERVA Litvínov - HC Sparta PrahaSobota 04.01 - 18:30Homolka - Koreis, TlustýBasík, VelartKubíčková, Tesař