Stanice O2 TV Sport bude přinášet přímé přenosy z hokejové Tipsport extraligy ve čtvrtek a v pátek. Hlavním lákadlem hokejového podzimu se stanou přenosy z prosincového Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně.

.

"Celkem plánujeme odvysílat přes 70 utkání, včetně play off a finále. Vrcholem pro O2 TV Sport budou přímé přenosy z prosincového Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně, ke kterému chystáme speciální studio, hosty a také exkluzivní hodinový dokument o zákulisí. Chybět nebudou ani kamery O2 TV Helmet Cam, které jsou umístěné na helmách hlavních nebo čárových rozhodčích," uvedl Jan Homolka, šéf hokejové redakce O2 TV Sport.

Stanice O2 TV Sport přinese z Winter Hockey Games pět přímých přenosů, prostor dostane také duel legend i para hokej. Diváci se mohou těšit v celé sezoně na delší předzápasová studia, které se prodlužují na třicet minut. Na obrazovkách se objeví také nové online statistiky a grafiky reagující na průběh zápasu. Fanoušek se dočká statistických zajímavostí, historických souvislostí a dalších aktualit během přenosu. "Z tohoto důvodu jsme redakci posílili o Jirku Vítka, statistického experta a velkého hokejového fanatika, který se v číslech vyžívá," prozradil Tomáš Zetek, komentátor O2 TV Sport.

Expertní tým zůstává ve stejném složení, pozici reportéra si nově vyzkouší Jakub Koreis. Premiérově se na O2 TV Sport odvysílají speciální dokumenty. První z nich s názvem Rok Drak se věnuje týmu HC Oceláři Třinec a nezapomenutelné cestě za extraligovým titulem. Pokračuje rovněž populární O2 TV HELMET CAM, díky unikátní kameře může každý sledovat utkání přímo z ledové plochy pohledem rozhodčích, navíc přes mikroporty slyší i komunikaci sudích. Jedná se o další technologickou novinku, kterou nabízí pouze digitální televize O2 TV.

.
Libor Basík, Jan Homolka, Jan Velart, Tomáš Zetek

Hokejová redakce O2 TV Sport pro sezonu 2021/2022:

Komentátoři: Jan Homolka, Tomáš Zetek, Jan Velart, Libor Basík

Reportéři: Tereza Kubíčková, Jakub Koreis

Redaktoři: Jan Hrabal, Jiří Vítek

Produkce: Martin Hlaváček

Experti:

Roman Málek - někdejší brankář, mistr extraligy se Slavií

Miloslav Gureň - bývalý obránce, který si vyzkoušel NHL, v Česku hrál mj. za Zlín nebo Třinec

Jakub Koreis - přes 800 utkání v profesionálních soutěžích, hrál za Spartu, Plzeň nebo Kometu Brno

Jiří Tlustý - bývalý útočník, v NHL odehrál 446 zápasů (mj. Toronto, Carolina, New Jersey)

Nejbližší program televizních přenosů na stanici O2 TV Sport:

DATUMDENVYSÍLÁNÍDOMÁCÍHOSTÉ
10.9.Pátek16:30TŘlNECMOTOR ČB
16.9.Čtvrtek17:30KOMETAPARDUBlCE
17.9.Pátek18:00SPARTATŘlNEC
23.9.Čtvrtek18:00SPARTALlTVÍNOV
24.9.Pátek17:00PLZEŇKOMETA
30.9.Čtvrtek17:30KLADNOOLOMOUC
1.10.Pátek17:30LlBERECPARDUBlCE
08.10.Pátek17:30LlBERECSPARTA