Ve středu 10. listopadu od 21:00 hodin začíná v mexické Guadalajaře tenisový Turnaj mistryň. Všechny zápasy nabídnou stanice O2 TV Sport a O2 TV Tenis v přímých přenosech, a to jak utkání ve dvouhrách, tak i ve čtyřhře. Fanoušci se mohou těšit na české tenistky, představí se ambasadorka O2 TV Karolína Plíšková i Barbora Krejčíková, která navíc bude bojovat ve čtyřhře po boku Kateřiny Siniakové.

.

Turnaj mistryň je vrcholem sezony, do Mexika se sjede osm nejlepších tenistek a osm nejlepších deblových párů. Hraje se nejprve ve dvou skupinách po čtyřech systémem každý s každým a první dvě nejlepší postupují do semifinále a následného finále vyřazovacím systémem.

České tenisové naděje budou ve dvouhře reprezentovat Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková, která je rovněž ambasadorkou televize O2 TV. V deblu pak prvně jmenovaná s Kateřinou Siniakovou. "Věřím, že si Turnaj mistryň nenechá ujít řada tenisových fanoušků. Naše přenosy začínají vždy v devět hodin večer zápasem singlu a na něj naváže debl. Druhý slot startuje zhruba o půl třetí ráno. Cítím velkou šanci ve čtyřhře i ve dvouhře. Věřím, že se Češky dostanou do semifinále a třeba jedna z našich holek dojde až na vrchol," přeje si Klára Janáčková, komentátorka stanice O2 TV Sport.

Turnaj mistryň bude Klára Janáčková komentovat na O2 TV Sport a O2 TV Tenis spolu s Liborem Basíkem a Martinem Šteflem. "Bereme to jako velké finále celé tenisové sezony. Je to vrchol a každý zápas baví i samotného komentátora. Těšíme se na skvělé sportovní zážitky, navíc když se vloni hrát nemohlo a když Češky mohou pomýšlet na mety nejvyšší," dodává Klára Janáčková.

Tenisové diváky čeká vrchol sezony a v letošním roce o to výjimečnější, neboť vloni se z důvodu pandemie koronaviru nehrálo. V minulých letech hostily turnaj mistryň Dauhá nebo Istanbul, poté se konal v Singapuru. Od roku 2019 se přestěhoval do Šen-čenu, ale vloni se zde z důvodu pandemie koronaviru hrát nemohlo.

Nejlepší tenistky světa se tak představí v Mexiku, které je tak trochu tenisovou exotikou. "Letos se zde konal první turnaj WTA 250, mají tak s pořádáním takových turnajů zkušenosti. V posledních letech se nejen v Guadalajaře konají zajímavé turnaje. Vrchol ženské tenisové sezony se bude hrát na tvrdém povrchu v Centru panamerického tenisu," prozradila komentátorka O2 TV Sport Klára Janáčková.

Česká účast v přenosech O2 TV Sport a O2 TV Tenis na Turnaji mistryň 2021:

StaniceZápasDatum a čas
O2 TV Sport / O2 TV TenisBarbora Krejčíková vs. Anett KontaveitStředa 10. listopadu 21:00
O2 TV Sport / O2 TV TenisKarolína Plíšková vs. Garbiňe MuguruzaČtvrtek 11. listopadu 2:30
O2 TV Sport / O2 TV TenisBarbora Krejčíková, Kateřina Siniaková vs. Sharon Fichman, Giuliana OlmosČtvrtek 11. listopadu
O2 TV Sport / O2 TV TenisBarbora Krejčíková vs. Karolína PlíškováPátek 12. listopadu
O2 TV Sport / O2 TV TenisBarbora Krejčíková, Kateřina Siniaková vs. Sie Šu-wej, Elise MertensSobota 13. listopadu
O2 TV Sport / O2 TV TenisBarbora Krejčíková vs. Garbiňe MuguruzaNeděle 14. listopadu
O2 TV Sport / O2 TV TenisKarolína Plíšková vs. Anett KontaveitNeděle 14. listopadu
O2 TV Sport / O2 TV TenisBarbora Krejčíková, Kateřina Siniaková vs. Alexa Guarachi, Desirae KrawczykPondělí 15. listopadu