V bitvách o Masarykův pohár pro nejlepší celek české nejvyšší hokejové soutěže se představí hokejisté Třince a Sparty. V přenosech stanice O2 TV Sport nebude chybět speciální kamera O2 TV Helmet Cam, která je umístěna na helmách rozhodčích, a také nový typ kamery O2 TV Inside Cam, ta přináší unikátní záběry z ledové plochy i tribun. Předzápasová studia začínají již 45 minut před úvodním buly, v nich se představí vedle moderátora i dvojice expertů. Aktuální postřehy přímo od ledové plochy bude v prvních duelech přinášet reportérské duo ve složení Tereza Kubíčková a Jakub Koreis.

.

Zatímco Oceláři mohou završit nejúspěšnější období klubové historie zkompletováním zlatého hattricku a ve finále jsou již počtvrté za sebou, Sparta se do boje o zlato, na které čeká od roku 2007, prodrala po šesti letech. Nový šampion bude korunován nejdříve v sobotu 23. dubna, nejpozději týden poté.

Diváci se v přenosech O2 TV Sport mohou těšit na atraktivní záběry z O2 TV Helmet Cam, díky které lze sledovat výjimečné záběry z kamery umístěné na helmách hlavních nebo čárových rozhodčích. Dále se fanoušci dočkají i nové kamery O2 TV Inside Cam, která přináší dění na ledě i mimo něj netradičním pohledem.

"Podobně jako v předchozích finálových přenosech se vracíme k předzápasovém studiu v délce 45 minut, chystáme do něj zajímavé materiály i aktuální ohlasy. Ve studiu budou přítomni hned dva experti, u ledové plochy využijeme na každém zápase dva reportéry," prozradil Tomáš Zetek, šéf hokejové sekce O2 TV Sport.

Začátek studia: 16:15 hodin (17:45 hodin). Moderátor: Jan Homolka. Experti: Miloslav Gureň, Roman Málek, Jiří Tlustý, Jakub Koreis. Komentátoři: Jan Velart a Tomáš Zetek. Reportéři: Tereza Kubíčková, Jakub Koreis, Jan Hrabal.

Program extraligového finále na stanici O2 TV Sport:

DATUMDENVYSÍLÁNÍDOMÁCÍHOSTÉ
18.4.Pondělí16:15HC Oceláři TřinecHC Sparta Praha
19.4.Úterý16:15HC Oceláři TřinecHC Sparta Praha
22.4.Pátek17:45HC Sparta PrahaHC Oceláři Třinec
23.4.Sobota16:15HC Sparta PrahaHC Oceláři Třinec