O2 získalo další exkluzivní obsah pro svůj připravovaný kanál O2 Sport. Počínaje novou sezonou odvysílá vždy jeden zápas z každého kola fotbalové Synot ligy. Společnosti O2 Sport zároveň připadne právo první volby, vybírat tedy bude nejatraktivnější utkání. Diváci se tak můžou těšit i na prestižní derby pražských "S", nebo na nejzajímavější zápasy obhájce mistrovského titulu z Plzně.

Digitální televize O2 TV přinese svým divákům další exkluzivní obsah. Od sezony 2015/2016 odvysílá na vlastním kanálu O2 Sport divácky nejzajímavější zápas z každého kola fotbalové Synot ligy. " V letních měsících počítáme s nedělním programovým blokem od 19 hodin, v zimě potom od 15 hodin," říká Marek Kindernay, ředitel O2 Sport.

Nový zážitek ze sledování fotbalu

Díky moderním technologiím přinese O2 TV českým fanouškům zcela nový rozměr ve sledování fotbalu. Na každém stadionu bude k dispozici několik kamer, které budou vysílat signál přímo do televize. "Režisérem se odteď stává sám divák. Ten si totiž bude moct sám zvolit, z jaké kamery si sportovní okamžiky vychutná," vysvětluje Kindernay. Jedna kamera bude umístěná přímo na tribuně, další dvě budou přinášet záběry z pohledu brankářů. Na všech streamech přitom poběží stejný komentář. Fanouškům bude k dispozici i běžný přenos, který bude stříhat mezi jednotlivými kamerami. "Díky funkci Zpětné zhlédnutí navíc divákům neuteče žádná gólová šance nebo sporný moment. Budou si je moct zopakovat, kolikrát budou chtít, a to z různých úhlů pohledu," dodává Kindernay.

Přesun části zápasů na placený kanál je ve světě zcela běžný. Tento model podporuje také Dušan Svoboda, místopředseda Fotbalové asociace České republiky. "Přesunutí nejatraktivnějších zápasů Synot ligy na placenou platformu jasně poukazuje na kvalitu české nejvyšší soutěže, a to především v porovnání s evropskou konkurencí, která je pro nás nejvíce vypovídající. Zařazujeme se tak do běžného standardu uplatňovaného v drtivé většině fotbalových zemí. Je to pro nás dobrý signál směrem do budoucnosti."

Nejlepší fotbal na O2 TV

Fotbalový fanoušek si díky O2 TV přijde opravdu na své. Kromě nejatraktivnějších zápasů české ligy zde v příštích třech letech najde také 130 utkání fotbalové Ligy mistrů a exkluzivně také zápasy anglické Premier League. O2 Sport bude dostupný v rámci digitální televize O2 TV i mobilní televize O2TV Go. Vysílat bude každý den od rána do nočních hodin s možností sledovat kterýkoli pořad či utkání až 30 hodin zpětně po jeho odvysílání. Díky funkci "mozaika" bude navíc možné přepínat mezi souběžně hranými zápasy nebo různými kamerami z jednoho stadionu.

O O2 TV

Digitální televizi O2 TV využívá již 200 tisíc českých domácností a zájem o tuto službu stále roste. Svůj podíl na tom má i nově zavedená služba O2TV Go, která umožňuje díky stejnojmenné aplikaci sledovat televizní vysílání na mobilních zařízeních. Od svého uvedení na trh eviduje už na 330 tisíc stažení.

Od 1. července 2015 čeká O2 TV zjednodušení nabídky. Více o nových funkcionalitách a tarifech najdete v této tiskové zprávě.

.