VPN na ZTE MF10

Dobrý den, mám ZTE MF10 a nedaří se mi přes něj připojit k VPN (protokol PPTP, na druhé straně Vigor 2910). Při připojování se zobrazí chyba: Chyba 806: Připojení VPN mezi tímto počítačem a serverem VPN se nepodařilo dokončit. Nejčastější příčinou této chyby je, že alespoň jedno internetové zařízení (například brána nebo směrovač) mezi tímto počítačem a serverem VPN není nakonfigurováno tak, aby umožňovalo přenášet pakety protokolu GRE (Generic Routing Encapsulation). Pokud potíže přetrvávají, obraťte se na správce sítě nebo poskytovatele internetových služeb. Pokud dám USB modem přímo do notebooku, tak se připojení k VPN podaří. Díky za radu! Miloš

Takže žádná rada, proto poradím ostatním sám. ZTE MF10 si nekupujte. Zaměstnanci O2 ani neví, že mají tento výrobek v nabídce, natož aby Vám byli schopni poradit. Když se dostanete k českému zastoupení ZTE, také nikdo nic neví, na e-maily neodpovídají. VPN (PPTP) se mi se současným firmware rozchodit nepovedlo. Pokud chcete sdílet 3G připojení s USB modemy od O2 (Huawei E173, Huawei E1750 apod.), kupte si například TP-Link TL-MR3220 nebo TL-MR3420, bude Vám to fungovat včetně VPN hned a bez problémů. ZTE MF10 má ještě další "vlastnost", kvůli které ho nedoporučuji - po vypnutí napájení se znovu nezapne. Zapínání/vypínaní jedním tlačítkem se prostě pro zařízení tohoto druhu, která mají být v provozu 24/7/365, nehodí. Dále není možné k modemu ZTE MF10 připojit externí anténu, tomu samozřejmě odpovídá menší rozsah pokrytí wifi.

4

Dobrý den,
otestovali jsme zařízení ZTE MF10 na VPN a vše se jeví, že funguje v pořádku. Každopádně nemáme možnost ověřit VPN na protokolu PPTP. Vyzkoušejte přehrát na ZTE MF10 firmware, komplikace by tímto mohla být odstraněna. V příloze uvádím aktuální firmware.

8

Ten firmware má špatný formát/koncovku? Web rozhraní si ho "nevezme" ..

Poradíte?

2

Hezký den,
poprosím vás o strpení. Předal jsem vaše podněty na specializované oddělení. Jakmile dojde k opravě koncovky souboru, vložíme zde vámi uvedený Firmware.

2

Dobrý den,
dejte nám se prosím ten nový firmware ještě jednou, aby šel načíst do routeru.
Děkujeme!

.. halooo .. O2 GURU .. firmware? Bude?

4

Hezký den,
mám pro vás slíbené informace. Firmware soubor, žádnou koncovku nemá. Jedná se o generický soubor. Aktualizaci jsme testovali a funguje naprosto v pořádku. Jediný z prohlížečů, který měl s Firmware potíže, byl Chrome. Proto pakliže jej využíváte, doporučím jiný(Firefox, IE).

9

neskodilo by zminit, ze se soubor s FW MUSI jmenovat "root_uImage" (bez uvozovek)

3

Pomohla vám tato stránka?