Internet věcí - IoT

Využijte síť přizpůsobenou pro připojení chytrých zařízení, kamer nebo čidel, která vám zjednoduší život nebo pomůžou v podnikání.

Zefektivníte svůj čas a ušetříte náklady
Zefektivníte svůj čas a ušetříte náklady
Budete mít přehled o datech, co vás zajímají
Budete mít přehled o datech, co vás zajímají
Využijte IoT pro odlišení od konkurence
Využijte IoT pro odlišení od konkurence

Jak funguje IoT

Internet věcí propojuje vestavěná čidla, senzory, ovladače, měřiče nebo kamery a další zařízení s internetem.

Díky propojení různých systémů a zařízení s internetem si usnadníte každodenní práci a život. Kromě toho, že vás zvládnou upozornit na havárie a jiné nepředvídatelné události, sbírají senzory, měřiče nebo kamery data. Spoustu dat. Ta se pak hodí třeba při strategickém rozhodování, nebo při automatizaci procesů.

Zjistěte, jak můžete internet věcí využít ve svém oboru

Narrow Band LTE a další technologie

Využíváme několik technologií od těch běžných jako SMS, GSM, UMTS nebo LTE, až po energeticky úsporné. Vsadili jsme především na Narrow Band LTE a využíváme také Sigfox a LoRa.

Narrow Band LTE a další technologie

IoT v praxi

Zdravá škola

Výsledky monitoringu, který jsme provedli na střední škole.
Zjistěte, co se dá dělat pro zdravější prostředí a větší produktivitu.

Víte, v jakém prostředí tráví čas naše děti ve školách? Nebo jaký vzduch dýcháme v kancelářích a jak to ovlivňuje náš výkon? Kvůli zateplení starých školních budov polystyrénem a novým plastovým oknům se sice zamezilo únikům tepla, ale také přirozenému větrání.

Měření množství oxidu uhličitého ve vzduchu při vyučování

Proč měřit koncentraci CO2

Jedním z hlavních indikátorů kvalitu vzduchu v interiéru je koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu.

O přijatelné koncentraci CO2 můžeme mluvit, když vzduch na jeden milion částic obsahuje maximálně 1000 částic CO2 (což vyjadřuje jednotka ppm). Hodnota nad 1200 ppm způsobuje únavu a ztrátu soustředění. Delší pobyt v místnosti s koncentrací nad 1500 ppm má za následek otupělost a bolesti hlavy.

Podle našich zkušeností z několika pilotních projektů ve školách tráví naše děti většinu času v prostředí, kde je vysoká koncentrace CO2. Až 90 % času mezi 8. a 14. hodinou je hodnota 1200 ppm.

Měření a výsledky

V našem řešení ZDRAVÁ ŠKOLA používáme kombinovaná čidla pro měření koncentrace CO2, teploty a vlhkosti. I teplota a vlhkost totiž významně ovlivňují koncentraci CO2 v uzavřeném prostoru.

Naměřené hodnoty si potom můžete prohlédnout na speciálním webu i s grafy, heatmapami a kompletní historií. Zjistěte, jak je na tom škola, kterou navštěvují vaše děti.

Monitoring stavebních kontejnerů

Máte ve svém majetku zařízení, které se vám ztrácí, nebo nevíte, kde se právě nachází?

Například pro stavební nebo logistické kontejnery je typické, že majitel potřebuje vědět, kde jsou, kdy je naposledy někdo naložil, kde byly složeny nebo že došlo k havárii.

Jak sledovat kontejnery a zároveň nemít starosti? Stačí vám senzory, které nemusíte napájet dokonce několik let díky energeticky nenáročným technologiím NB IoT, Sigfox nebo LoRa.

Smart metering

Chytré měření spotřeby energie, díky kterému máte neustálý přehled.

Díky smart meteringu můžete mít přehled o aktuální spotřebě energie po celý rok. Stav  počítadla se totiž jednou za nastavenou dobu (měsíc, týden, den nebo i hodinu) odešle do systému, do kterého můžete kdykoliv nahlédnout on-line. Navíc tam máte i kompletní historii a data v grafech.

Cena za energie roste. Proto se vyplatí mít přehled po celý rok a nenechat se překvapit doplatkem nebo přeplatkem až s vyúčtováním.

Chytrá města

Jak služba Odpady a sledování hladiny odpadu ve sběrných nádobách a kontejnerech pomáhá občanům, radním i společnostem zajišťujícím svoz odpadu.

Díky sledování hladiny odpadu v kontejnerech mohou obce vylepšit svozové plány, zbavit se nepořádku u kontejnerových stání a díky on-line informacím motivovat občany ke třídění odpadu. Hladinu odpadů v kontejnerech průběžně snímají ultrazvukové senzory. Údaje se odesílají datovou sítí do portálu Odpady.

eOdpady vyřeší potíže s přeplněnými kontejnery a odpadkovými koš a ušetří čas.

Výhody pro město

  • Úspora nákladů na svoz odpadu, podpora třídění odpadu
  • Méně emisí a hluku díky optimalizaci svozů, čistější prostředí v okolí kontejnerových stání
  • Spokojenější občané, čistější město a dobré jméno

Výhody pro občany

Lepší místo pro život. Občan ví, kde může třídit, zná termíny svozů a míru zaplnění kontejnerů. Už se nestane, že někdo chce třídit odpad, ale odradí ho přeplněné kontejnery. Kromě toho se stabilizují poplatky za svoz odpadů.

Výhody pro svozovou firmu

  • Ekonomické důvody – díky přehledu o zaplněnosti kontejnerů firma najezdí méně kilometrů a ušetří čas i lidské zdroje.
  • Nový rozvoj – díky úsporám kapacit se tak může věnovat jiným činnostem, např. údržbě osvětlení, zeleně, dopravního značení atd.

Jak probíhá plánování

Služba Odpady umožňuje na základě shromážděných dat lépe přizpůsobit svozové trasy a počty kontejnerů ve městě (zvýšení nebo snížení).

Svozy jsou plánovány pouze do míst, kde jsou kontejnery z větší části zaplněné. To má pozitivní dopad na celkově najeté kilometry, na spotřebu pohonných hmot i na náklady v podobě lidských zdrojů. Navíc lidé více třídí odpad, čímž se sníží produkce směsného komunálního odpadu (SKO).

Díky správně rozmístěným a včas vyvezeným kontejnerům mají občané vždy místo pro vyhození svého tříděného odpadu. Více třídí a město získává vyšší výnosy z prodeje druhotných surovin a také větší bonus ze systému sdruženého plnění (např. EKO-KOM).

Občané si mohou prostřednictvím portálu Odpady zjistit, které kontejnery v jejich okolí jsou prázdné, případně, kdy je naplánovaný svoz již plných kontejnerů. Kontejnery doslova nepřetékají odpadky, v jejich okolí je čisto. Poplatky za svoz odpadu jsou stabilizované nebo dokonce nižší.

Nechte nám na sebe kontakt

Nechte nám na sebe číslo, ozveme se vám
V případě vašeho souhlasu budeme Vaše údaje zpracovávat pro účely informování o výhodných nabídkách našich služeb. Více informací o zpracování osobních údajů najdete v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.
Zavoláme vám Zavoláme vám do 24 hodin
Pomohla vám tato stránka?