Více než 120 uchazečů projevilo zájem o Akademii O2 TV Sport. Hned šest absolventů se zapojilo do chodu redakce

21. 3. 2024
Stanice O2 TV Sport uspořádala v minulých týdnech již druhý ročník Akademie, která je otevřena všem uchazečům o práci v televizním prostředí. Zájem o tento projekt předčil očekávání, z více než 120 přihlášek bylo k výuce vybráno 21 studentů a studentek. Celkem šest absolventů začalo po skončení Akademie působit v redakci O2 TV Sport.

Akademie

Účastníci Akademie O2 TV Sport si během několika týdnů mohli vyzkoušet různé pozice při výrobě sportovních kanálů. Ať už se jednalo o práci komentátora, moderátora nebo reportéra. Nezapomnělo se ani na technické profese jako třeba střihač, zvukař či kameraman. V jednotlivých studijních blocích se o své zkušenosti a znalosti podělila celá řada profesionálů z redakce O2 TV Sport, kteří si připravili sérii přednášek a praktických cvičení.

„Výsledkem letošního velmi nadějného ročníku je šest nových kolegů, kteří se postupně zapojují do chodu redakce. Najdeme mezi nimi reportérku, basketbalovou komentátorku nebo třeba specialistku na střih televizních pořadů,“ sdělil hlavní mentor a garant projektu Tomáš Radotínský.

Již z premiérového ročníku Akademie našla své uplatnění v O2 TV Sport trojice účastníků, například Adam Hála se stal stabilním členem komentátorského týmu. Další absolventi se prosadili u jiných televizních vysílatelů.

„Tento úspěšný projekt bude pokračovat i nadále, stanice O2 TV Sport je připravena pravidelně dávat šanci všem talentovaným zájemcům. Je to pro nás ideální cesta, jak hledat v této době nové kolegy,“ doplnil Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Akademie2

Kontakty
David Solnař
Tiskový mluvčí, O2 TV Sport
david.solnar@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)
 
O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologii LTE, jako první v Česku společnost spustila také plnohodnotné 5G. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku.