Začíná Snapbacks liga. Tipsport Czech Bowl se bude hrát v Nitře

20. 3. 2024
V sobotu 23. března se opět rozjede americký fotbal na českých trávnících. Do Snapbacks ligy nastoupí stejně jako loni 8 týmů a jedinou změnou ve složení účastníků je návrat Pardubic Stallions, kteří nahradili Brno Alligators. Finále 31. ročníku, Tipsport Czech Bowl XXXI, se poprvé v historii odehraje na Slovensku, a to 14. července v Nitře.

Americký fotbal

V týmu úřadujících mistrů Vysočina Gladiators zůstal i pro letošní sezonu quarterback Jan Dundáček. Jedna z nejvýraznějších postav amerického fotbalu v Česku získala za loňskou sezonu již osmou trofej pro Hráče roku. Ani na pozici hlavního trenéra nedošlo na Vysočině ke změně a stejně jako loni povede tým Matěj Večes. Gladiators loni získali druhý titul v historii klubu a také do letošního ročníku budou vstupovat v roli favoritů.

Novinkou pro letošní ročník Snapbacks ligy je úprava v postupovém klíči do semifinálových zápasů. Garanci postupu do vyřazovacích bojů má pouze vítěz skupiny. V případě lepší bilance mohou z jedné skupiny postoupit do semifinále tři týmy a ze druhé skupiny pouze vítěz.

Také v letošní sezoně bude televizní přenosy produkovat kanál O2 TV Sport. Přímé přenosy poběží na stanici Premier Sport 2, kterou diváci O2 TV najdou již v základním tarifu O2 TV Bronzová a také v předplacených tarifech.

Kompletní 1. kolo Snapbacks ligy je na programu tento víkend a základní část skončí 16. června.  

Kontakty
David Solnař
Tiskový mluvčí, O2 TV Sport
david.solnar@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)
 
O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologii LTE, jako první v Česku společnost spustila také plnohodnotné 5G. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku.