Stavíme pro vás nejrychlejší síť

Naši 5G síť hodnotíte už tři roky po sobě jako nejlepší

Podle vás je naše 5G nejlepší už tři roky po sobě v hodnocení IPSOS! Děkujeme.

nové 5g vysílače

Postavili jsme 3 450 moderních 5G vysílačů

nové 5g vysílače
Postavili jsme 3 450 moderních 5G vysílačů

Naši síť nespouštíme na starých vysílačích, dál stavíme nejlepší 5G v Evropě.

frekvence

5G má u nás samostatné frekvence

frekvence
5G má u nás samostatné frekvence

 

5G má u nás samostatné frekvence, které nesdílí se 4G sítí. Statické sdílení spektra je pro 5G  garantována určitá kapacita sítě. V jedné lokaci je použito buď pásmo 1,8 GHz nebo 3,7 GHz.

frekvenční pásmo 185 MHz

Frekvenčního pásmo naší 5G sítě je 185 MHz

frekvenční pásmo 185 MHz
Frekvenčního pásmo naší 5G sítě je 185 MHz

185 MHz frekvenčního pásma je vzdušná dálnice, která umožňuje stahovat rychlostí přes 1 Gb/s.

5g technologie

Nejpokročilejší technologie v Evropě

5g technologie
Nejpokročilejší technologie v Evropě

Naše 5G síť díky použité technologii aktuálně patří mezi nejpokročilejší v Evropě.

5 let po sobe

Ta nejlepší 5G síť už tři roky po sobě

I když máme radost, že naše 5G síť pravidelně sbírá nejrůznější technologická ocenění, stejně nás nejvíc těší, že ji podle průzkumů Ipsos jako nejlepší hodnotíte vy. Navíc už tři roky po sobě! A my samozřejmě pořád makáme na tom, aby všech 9,5 milionu lidí po celém Česku, kteří se k našemu 5G mohou připojit, hodnotilo naši síť jako nejlepší i dál. Děkujeme!

Co všechno umí opravdové 5G od O2

Jak se připojit k opravdové 5G síti?

Telefon s 5G

Vyberte si telefon, který to umí s naší 5G sítí. V eshopu najdete mnoho různých modelů. Aktuální nabídka.

5G síť nadosah

Pokrytí pořád vylepšujeme. Podívejte se na mapu, kde všude už 5G najdete. Ujistěte se, že i vaše SIM karta podporuje 5G. Pokud ne, zajděte si pro novou na naši prodejnu.

Mobilní data

5G si nejlépe užijete s neomezenými daty. Vychutnejte si rychlost s našimi mobilními tarify.

Kde všude můžete vyzkoušet rychlost našeho 5G

Naše 5G je dostupné pro více než 9,5 milionu lidí v ČR. Podívejte se, kde ho najdete.

Zjistěte víc o 5G s O2 Guru

Podrobné informace o 5G síti

Hodnocení naší sítě

Naši síť si v O2 hýčkáme. Proto má vždy ten nejlepší výkon, kapacitu, odezvu a hlavně rychlost. Neustále ji podrobujeme různým testům a zkouškám, abychom ji mohli dál vylepšovat. 

Jaká hodnocení naše síť získala

1. místo v měření rychlosti 5G sítí v Praze od Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT v roce 2021, 2022 i 2023. Naše 5G síť v testu překonala ostatní sítě o 78 % vyšší rychlostí stahování.
 
Citace ze závěrečné zprávy měření: 
„V oblastech pokrytých signálem 5G jsme u všech operátorů provedli opakované srovnávací měření pomocí aplikace Speedtest. Nejvyšší rychlost při download byla naměřena v síti O2, a to 932 Mbit/s. Přitom loni to bylo 636 Mbit/s. Pokud bychom letošní hodnotu srovnali v rámci všech tří operátorů, pak jsou maximální naměřené rychlosti zhruba dvojnásobné oproti konkurenci. Tam jsme se v maximu rychlosti stahování pohybovali na hodnotách 593, respektive 391 Mbit/s.“
 
Zdroj: TZ Měření rychlosti mobilních sítí 5G v Praze v roce 2023. Vladimír Dáňa z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, který prováděl hodnocení.

Zákazníky nejlépe hodnocená 5G síť v Česku podle reprezentativních výzkumů Ipsos 2022-2023.

Musím mít telefon zakoupený u O2, abych se připojil k 5G síti?

Nemusíte, ale pouze u telefonů zakoupených u nás můžeme zaručit bezproblémovou funkčnost 5G. Vyberte si některý telefon z nabídky 5G telefonů na našem e-shopu.

V telefonech zakoupených mimo naši distribuci, a zvlášť u telefonů neurčených pro český trh, nemusí 5G fungovat. Pro příjem 5G signálu musí telefon podporovat naše 5G frekvenční pásma, kterými jsou v současnosti n1 (v pražském metru), n3 a n77 (v Praze a ve vybraných městech). Funkčnost 5G mohou ovlivnit také aktualizace operačního systému. Připojení k 5G síti musíte mít v telefonu povoleno. Jak si 5G nastavit zjistíte v tomto návodu.

Musím si měnit SIM?

V současnosti stačí pro využívání 5G sítě SIM karta, která umí 4G LTE (tzv. USIM). Pokud nahoře na displeji vidíte některý z nápisů 4G, LTE nebo VoLTE, SIM kartu měnit nemusíte. Žádný z nápisů nevidíte nebo si nejste jisti? Vytočte jako hovor kód *444*# a na displeji se vám zobrazí, jestli vaše SIM 4G umí. Každá eSIM má plnou podporu 5G a není třeba ji měnit. Pokud USIM nebo eSIM nemáte, rádi vám ji vyměníme na kterékoliv naší O2 prodejně.

Jak se 5G sítě liší od předchozí generace? K čemu bude 5G dobré?

Nová generace mobilní sítě nabídne až desetinásobné rychlosti připojení než běžně dostupná síť 4G. 5G však neznamená jen rychlejší stahování. Pro 5G sítě společné tyto základní vlastnosti: vysoká rychlost, nízká odezva, možnost připojit několik zařízení a velká spolehlivost. Sítě 5G najdou využití nejen v mobilních zařízeních, ale také pro pevné připojení domácností a firem tam, kde není dostatečně rychlý tradiční kabelový internet. Vlastnosti sítí 5G umožní také masivní rozvoj internetu věcí a s tím spojené rozšiřování řešení pro automatizaci výroby, chytrých měst a domácností. Nová generace mobilního internetu tak najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, průmyslu a řízení výrobních procesů, sportu, ale také v oblasti zdravotnictví.

Hraje u 5G roli předplacený tarif?

V současnosti umožňujeme využívání 5G sítě u všech mobilních tarifů. Některé tarify mohou mít omezenou přenosovou rychlost. Toto omezení se vztahuje i na 5G připojení. Informace o možnosti připojení k 5G síti pro jednotlivé tarify naleznete vždy v aktuálních cenících služeb.

Vidíte na telefonu 5G, ale rychlost neodpovídá?

Pokud máte v telefonu více SIM karet, ověřte si, že datujete z té správné. Některé tarify mohou mít omezenou přenosovou rychlost. Toto omezení se vztahuje i na 5G připojení. Informace o možnosti připojení k 5G síti pro jednotlivé tarify naleznete vždy v aktuálních cenících služeb. Některé telefony mohou chybně zobrazovat připojení k 5G síti, ačkoliv jsou mimo 5G signál, proto také ověřte pokrytí podle mapy pokrytí 5G signálem.