• Domů
  • Společnost O2
  • Tiskové centrum
  • O2 zmodernizuje celou mobilní síť do konce letošního roku. Spouští novou komunikační kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“

O2 zmodernizuje celou mobilní síť do konce letošního roku. Spouští novou komunikační kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“

2. 5. 2024
O2 pokračuje v intenzivní modernizaci své mobilní sítě, s cílem do konce roku pokrýt téměř celou zemi 5G signálem. S rostoucí poptávkou po datech se společnost zaměřuje také na výrazné posílení kapacity základnových stanic. Nová komunikační kampaň "Nejlepší síť 5G podle vás" ukazuje lidem možnosti 5G sítě a jak je mohou využít a datovat naplno.
 

Operátor O2 nadále pokračuje ve spolupráci se společností CETIN v historicky největší modernizaci své mobilní sítě a intenzivním pokrývání 5G signálem. Aktuálně je 5G sítí pokryto 88,6 % populace a 59 % území České republiky. Díky těmto investicím mají lidé rychlejší a spolehlivější přístup k internetu, což znamená například plynulejší streamování sportovních zápasů nebo hudby, rychlejší přístup k online obsahu prakticky odkudkoli nebo výrazně lepší zážitek z online her.

V letošním roce plánujeme ještě 5G signálem pokrýt zhruba 650 lokalit zejména na jižní Moravě. Do konce tohoto roku dokončíme modernizaci podstatné části sítě. Na následující rok 2025 tak zůstanou již jen jednotlivé složitější, hůře dostupné základnové stanice,“ říká Jan Hruška, technický ředitel O2. Jde o lokality, kde například probíhá rekonstrukce objektu, na kterém je základnová stanice O2 umístěna a je potřeba koordinace prací.

V dalších letech plánujeme postupný rozvoj podle vývoje poptávky. Budeme kapacitně posilovat základnové stanice, kde je největší datový provoz, ať už generovaný mobilními daty nebo pevným bezdrátovým internetem,“ doplňuje Jan Hruška.

Data jsou palivo 21. století

Nejnovější provozní statistiky O2 dokládají, že data „vládnou světu“. Průměrná datová spotřeba na jednoho zákazníka se totiž za poslední pět let zvýšila více než dvanáctinásobně. Meziročně pak spotřeba dat na zákazníka narostla o 30 %. Tomuto trendu odpovídá i celková instalovaná kapacita pro O2 sítě, která je pětinásobně vyšší než před 5 lety. V provozních špičkách, jako jsou například vrcholné sportovní události, odbavují rádiové sítě O2 devítinásobné datové toky, než tomu bylo v předchozích letech.

Infografika DATA

Nejlepší 5G síť podle vás

Nová kampaň O2 s názvem Nejlepší 5G síť podle vás je první kampaní v novém komunikačním konceptu Více ze života a zaměřuje se na to, co přináší 5G síť zákazníkům. Potenciál této nejlépe hodnocené sítě jde využít s neomezenými Daty naplno, která má každý ve svém tarifu nebo předplacence. Stačí si je bezplatně zapnout na 24 hodin až pětkrát měsíčně. To se může hodit, když potřebujeme sledovat důležitý hokejový zápas cestou domů, zahrát si nejnovější online hru s kamarády venku nebo sledovat s dětmi pohádku ve 4K rozlišení v přírodě bez wifi.

Kvalita a rychlost 5G sítě patří mezi nejdůležitější témata, kterým se v O2 věnujeme. Ostatně, jedním z hlavních pilířů značky je poskytovat lidem více spojení, aby spolu mohli komunikovat kdykoliv a kdekoliv. Těší mě, že už tři roky po sobě hodnotí lidé O2 síť jako nejlepší. V nové kampani jim chceme ukázat, co všechno s připojením na 5G síť zvládnou a jak díky tomu můžou mít ‚více ze života‘,“ vysvětluje koncept kampaně marketingový ředitel O2 David Daneš.

Podle měření zákaznické spokojenosti IPSOS je O2 5G síť dlouhodobě hodnocena jako nejlepší. Potvrzují to i nejnovější letošní výsledky. Z výzkumu vyplývá, že lidé vnímají jako nejrychlejší a nejlepší síť operátora O2.

Marketingová kampaň startuje 1. května formou 40vteřinového hlavního televizního spotu. Dále bude v OOH a online formátech, na sociálních sítích a také na streamovacích platformách. Kreativní koncept kampaně vychází z dílny agentury Free Andy Agency a VCCP.

Vizuál_nejlepší 5G_sport       Vizuál_nejlepší 5G_stan

Vizuál_data naplno 

 

Kontakty
Blanka Vokounová
Tiskové oddělení O2
blanka.vokounova@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)
 
O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologii LTE, jako první v Česku společnost spustila také plnohodnotné 5G. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku.