Operátor O2 patří mezi TOP 10 % firem v oblasti udržitelnosti na světě

20. 12. 2023
Společnost O2 prošla uznávaným celosvětovým auditem v oblasti udržitelnosti od organizace EcoVadis. Operátor se umístil mezi TOP 10 % společností v oblasti telekomunikací po celém světe. Výsledky jsou důkazem toho, že O2 staví udržitelné podnikání na přední příčky svého zájmu. Díky dlouhodobé a systematické práci za to nyní získalo významné ocenění mezinárodního charakteru.

Silver medal_EkoVadis

EcoVadis je celosvětově uznávaná organizace, která na základě mezinárodních standardů profesionálně hodnotí udržitelnost firem po celém světě. Mimo jiné jim také pomáhá zakomponovat kroky udržitelnosti do procesů napříč celou firmou.

Souhrnným auditem si v letošním roce poprvé prošel také operátor O2. Ve srovnání s dalšími 621 hodnocenými firmami v oblasti telekomunikací po celém světě se operátor umístil mezi nejlepšími TOP 10 % firmami, kterým EcoVadis provádí audit. „Poprvé jsme prošli takto podrobným auditem a potvrdili jsme si, že náš přístup k udržitelnosti jde správným směrem. Toto ocenění je pro nás významným krokem k dosažení dlouhodobých cílů O2. Bereme ho však s pokorou. Udržet laťku takto vysoko a zapracovat na našich rezervách nebude jednoduché,“ říká Milan Ruttner, ESG Officer v O2.

Téměř dva měsíce práce

Součástí auditu je obsáhlý formulář s rozpadem na jednotlivé aktivity, které v oblasti udržitelného podnikání firmy provozují. Obsahuje 21 kritérií ve čtyřech oblastech – životní prostředí, pracovní a lidská práva, etika a udržitelný nákup. „Celková příprava byla náročná. Od kompletace všech potřebných dokumentů a údajů až po vyplnění formuláře nám zabrala skoro dva měsíce. Ke každé z 300 otázek jsme museli doložit relevantní dokumenty. Byl to proces, do kterého se zapojila řada kolegů, kterým bych tímto chtěl poděkovat,“ popisuje Milan Ruttner.

Sdílíme výsledky s celým světem

Podrobné výsledky jsou k dispozici ve webovém systému od EcoVadis. Požádat si o ně může také kdokoli z firemních zákazníků O2. „V O2 jsme v oblasti udržitelného podnikání transparentní, a proto chceme mít naše výsledky přístupné v podstatě celému světu,“ říká závěrem Milan Ruttner.

Certifikát_EcoVadis

Data a podklady

Název Velikost
EcoVadis_O2
Certifikát EcoVadis_O2

Kontakty
Monika Ježková
Tiskové oddělení O2 Czech Republic a.s.
Za Brumlovkou 266/2, 140 22   Praha 4-Michle  
monika.jezkova@o2.cz
tel: 800 163 342 (800 1 media)
www.o2.cz
 
O společnosti O2 Czech Republic
O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologii LTE, jako první v Česku společnost spustila také plnohodnotné 5G. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem digitálního televizního vysílání v Česku.